Skocz do zawartości

[Kierownica karbonowa] Zgnieciona?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Miesiąc temu kupiłem kierownicę karbonową Accent. Zamocowana była w mostku Accent Seventeen, dokręcana z siłą 5Nm kluczem Topeak. Niestety dzisiaj po wyjęciu zobaczyłem coś niepokojącego. Miejsca styku z mostkiem, a dokładniej obejmą są lekko wgniecione. W jednym małym kawałku kierownica jest też jakby lekko "spłaszczona", dokładnie tutaj gdzie kończy się obejma.

Stukałem monetą po kierownicy i różnicy w dźwięku nie słychać. Przy zaparciu się kolanem czy stopą o środek kierownicy i ciągnięciu nic nie klika/ trzeszczy itd.

Co o tym sądzicie? Nadaje się do użytku czy kierunek śmietnik?

20180512_133939.jpg

20180512_133950.jpg20180512_133939.jpg 

20180512_134007.jpg

20180512_134042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze lakier. Ale szansa jest, ze odcisk jest i na samym karbonie.

Mialem 7 karbonowych kierownic i jest to dosc normalne.

Sciagalem lakier z kilku kierownic, na ktorych byly widoczne odciski od mostak. Slad byl rowniez widoczny na karbonie ale tylko na cienkiej zew warstwie.

Moglem go spokojnie zeszlifowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety kierownica jest zgnieciona. Jeśli faktycznie dociągałeś śruby zalecanym momentem, to można podejrzewać wadliwy mostek. Warto sprawdzić czy nie ma wewnętrznych ostrych krawędzi (te zawsze warto gratować), oraz co bardzo ważne - czy trzyma kołowy przekrój o właściwej średnicy gdyż zgniot występuje tylko na ograniczonym obszarze, a nie całej średnicy. Może też kierownica nie trzyma kołowego przekroju. Jeśli tak jest faktycznie warto reklamować wadliwy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...