Skocz do zawartości

[amortyzator] Boxxer world cup-brak tłumienia w pierwszej fazie ugięcia


AdaskoKross

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zmieniłem boxxera RC na boxxera WC. Wszystko pięknie jednak zauważyłem , że podczas krótkich uderzeń np. podczas najazdu pod krawężnik widelec wydaje dźwięk który  porównać można do pracy sr suntour xcr pozbawionego  tłumika jedynie na samej sprężynie. Sama regulacja tłumienia/kompresji jest sprawna jednak tylko w pierwszej fazie ruchu (wspomniane  NAGŁE uderzenie) powoduje nieprzyjemny dźwięk , uczucie odbicia amortyzatora. Kręciłem na maxa regulacją kompresji , a także regulacją powrotu w jedną i drugą stronę jednak to nie rozwiązało problemu.

 

W pierwszym momencie myślałem ,że to bieżnia która wchodziła na rurę sterową  za luźno i teraz siedzi na kleju. Zdemontowałem widelec i uderzałem  kołem o powierzchnię w kącie prostym i dźwięk nie ustępuje. Czyli bieżnia w porządku. 

 

Pomyślałem sobie ,że może to wina za małej ilości oleju , ale przecież przy jednostajnym ugięciu wszystko działa jak należy. Wspomnę raz jeszcze: 

DŹWIĘK pojawia się dopiero podczas nagłego uderzenia tak jakby regulacja tłumienia nie istniała przez pierwsze 20mm skoku lecz podczas ugięcia o te 20mm skoku na płaskim koło nie podskakuje. 

Na serwis nie oddam gdyż serwisuję amortyzatory klasy wraz ze wzrostem umiejętności :icon_mrgreen:...  

XCT-->XCM-->XCR-->Raidon 2008 Air -->Raidon 2017 air-->marzocchi AM 4 2008-->marzocchi 55rs 2012 w tym wymiana uszczelek-->boxxer RC. 

Może ktoś już tak miał może nie konkretnie w tym modelu i tym amortyzatorze ale podobne objawy i wiedział co było przyczyną. 

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cartridge rozumiem? Tam nie powinno być takiego problemu, odpowietrz bardzo dokładnie, a jak to nie pomoże to sprawdź shimy czy wszystkie bardzo dobrze są osadzone i odpowiednio skręcone. Na stronie producenta znajdziesz jak to dokładnie ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...