Skocz do zawartości

[rower full suspension] zakup roweru do dh fr


cLouXxX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup nowego roweru (nowego dla mnie) jakoś w wakacje. Będę na nim jeździł różnie, raz miasto, raz lasy, jakieś dh... generalnie uniwersalnie i tu pada pytanie czy pchać się FS czy może jakiś HT? Budżet jakieś 3k może coś by się udało dozbierać, myślałem nad używaną glorką lub jakąś koną na fullu, w oczy mi się też rzucił specialized big hit, tutaj link do glorki https://www.olx.pl/oferta/giant-glory-2013-m-marzochi-888-avid-shimano-CID767-IDtCrNh.html, chyba że lepszym wyborem będzie HT, a tutaj myślałem o jakimś hornecie lub primalem oczywiście używane, choć prawie zawsze jeżdżę po co najmniej 20km w jedną stronę co myślę że będzie niewygodne na takim rowerze, mieszkam poza miastem przy lasach, drogi średnie dużo dziur może lepiej właśnie tego fulla? Liczę na jakąkolwiek pomoc oraz jakieś inne propozycje :D. Z góry dziękuję.

Edytowane przez cLouXxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cLouXxX napisał:

generalnie uniwersalnie

To komplikuje sprawę bo rowery do FR/DH w żadnym wypadku nie są uniwersalne. Za około 3k najlepiej się rozejrzeć za używanym sztywniakiem i za to co zostanie go odpicować i ustawić pod swoje preferencje. Fulla w tych pieniądzach będzie trudno znaleźć. Jak już to jakieś dorżnięte, uszkodzone lub z poprzedniej dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brombosz napisał:

 Za około 3k najlepiej się rozejrzeć za używanym sztywniakiem i za to co zostanie go odpicować i ustawić pod swoje preferencje.

Okej czyli w fulla się nie pakować, lepiej sztywniak. Jak już pisałem rower będzie pod miasto, lasy i czasem dh i "urban dh" to hornet albo primal będą ok? Chodzi mi o jak największy komfort tak na krótsze dystanse jak w mieście gdzie wiadomo co chwile jakieś postoje itd. jak i na dłuższe wyprawy ok właśnie 20-40km. Bardzo bym prosił o jakieś propozycje, chociaż żeby się zorientować czego dokładnie szukać.

dla ułatwienia wzrost na oko 175 cm waga 60kg.

Edytowane przez cLouXxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...