Skocz do zawartości

[siodełko] Brooks - czym impregnować?


djmarco83

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Kupiłem siodełko oraz ich pastę ale jak dzisiaj po raz pierwszy posmarowałem spód i wierzch to przeraziłem się, ile tego poszło. Cena za 40g to 60PLN więc podejrzewam, że jest coś tańszego. Chyba, że tego proofide nie da się zastąpić to będę musiał zostać przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Imar napisał:

Słyszałem że ludzie stosują z powodzeniem specyfików do siedzisk konnych.

Dobrze słyszałeś. Ja stosuję ten specyfik od ponad 16 lat. Każde siodło nawilżam 2-3-4 w roku w zależności od czasu użytkowania. Zadaniem olejku jest nawilżenie skóry więc należy tak długo wcierać aż skóra przestanie chłonąć olejek. W ten sposób reanimowałem kilka używanych Brooksów, które wiernie mi służą od kilku lat. 

Kupiłem specyfik o pojemności około 500 ml i ciągle mam go wystarczającą ilość by natłuszczać 4 Brooksy. 

Ów specyfik to curium oil.

http://jhorse.pl/VEREDUS-CURIUM-OIL-olej-do-skory(3,40,62).aspx?utm_source=twenga&utm_param=eyJlcyI6MCwicyI6ODYwNDU5NywiY2kiOiIwOTYzYzMzOGU3MGI2Y2UxZWU1M2VmMDhhMzQwMTRkYyIsImkiOiI2NDY5NTM1NDE4MTU2NTA5NDgzIiwidHMiOjE1MjU5NzgzNDAsInYiOjMsInNvIjoxMDAsInByIjo3NSwiYyI6Nzg2MzUsImIiOjU2Mjg1LCJwIjoyODJ9&utm_campaign=twenga&utm_medium=cpc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robertrobert1 napisał:

Dobrze słyszałeś. Ja stosuję ten specyfik od ponad 16 lat. Każde siodło nawilżam 2-3-4 w roku w zależności od czasu użytkowania. Zadaniem olejku jest nawilżenie skóry więc należy tak długo wcierać aż skóra przestanie chłonąć olejek. W ten sposób reanimowałem kilka używanych Brooksów, które wiernie mi służą od kilku lat. 

Kupiłem specyfik o pojemności około 500 ml i ciągle mam go wystarczającą ilość by natłuszczać 4 Brooksy. 

Ów specyfik to curium oil.

http://jhorse.pl/VEREDUS-CURIUM-OIL-olej-do-skory(3,40,62).aspx?utm_source=twenga&utm_param=eyJlcyI6MCwicyI6ODYwNDU5NywiY2kiOiIwOTYzYzMzOGU3MGI2Y2UxZWU1M2VmMDhhMzQwMTRkYyIsImkiOiI2NDY5NTM1NDE4MTU2NTA5NDgzIiwidHMiOjE1MjU5NzgzNDAsInYiOjMsInNvIjoxMDAsInByIjo3NSwiYyI6Nzg2MzUsImIiOjU2Mjg1LCJwIjoyODJ9&utm_campaign=twenga&utm_medium=cpc

 

No dobra. A olejek nie zostawi śladów na ubraniu? Tak czytam różne fora i w sumie to nie chodzi o zmiękczanie skóry w siodełkach Brooks bo zrobi się "flak". Sam nie wiem. Może jednak zostanę przy tym wosku od brooksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągasz Brooks'a tak abyś nie uderzał scrotum w jarzmo sztycy. Z tym, że jak jest dosyć miękko to i szybciej się skórak wyciągnie ale kto by oszczędzał na komforcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Dzisiaj przyszło mi nowe siodełko flyer imperial i skóra przy nitach jest mocno pomarszczona. Wcześniej miałem flyer bez imperial i musiałem wymienić bo cisnęło mnie na prostatę. Tego wcześniejszego brooksa kupiłem używanego i lepiej skóra wyglądała niż w tym nowym co dzisiaj odebrałem. Posmarowałem dwa razy tym specyfikiem od brooksa ale niestety dalej jest jak było. To samo zniknie czy tak zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...