Skocz do zawartości

[Avid BB7] Dobór tarcz pod zacisk


adrianm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Zastanawiam się nad wymianą wysłużonych v-brake'ów na tarczówki Avid'a - model BB7. Rama i piasty przystosowane więc koszty nie powinny zabić jednak zastanawiam się nad tym czy kupować komplet zaciski + tarcze czy same zaciski i osobno tarcze (innej firmy). Jak wygląda sprawa jakości i trwałości oryginalnych tarcz Avida? Warto kupować komplet czy lepiej zainwestować w inne tarcze? Jeżeli macie jakieś typy to chętnie poznam :) Na przód mam zamiar pakować tarcze w rozmiarze 180 a na tył 160.

Za pomoc z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avid robi bardzo dobre tarcze. Jak nie masz sztywnej osi z przodu to nie bierz 180mm tylko 160mm, bo 180tko niestety lubią sobie dzwonić.

Mam w swoim rowerze komplet BB7 i są to najlepsze hamulce tarczowe, jakie miałem do tej pory. Uważaj na podróbki BB7 z Allegro. Są znacznie tańsze niż oryginalne, ale potrafią się rozlecieć na kawałki przy mocniejszym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rambolbambol dzięki za odpowiedz. Co rozumiesz pod pojęciem sztywna oś. Chodzi Ci o piastę? W obu kołach mam Novatec'i więc jest to pierońsko sztywne. Co do rozmiaru tarczy na przód - to w kilkudziesięciu wątkach na forum właśnie taki zestaw jest proponowany stąd taka konfiguracja - będę to musiał przemyśleć. Co do oryginalności to najprawdopodobniej będę kupować w sklepie rowerowym więc myślę, że bubla nie kupię (chociaż nigdy nie wiadomo...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywna oś to takie coś co mocuje koło. To się wsadza w piastę i wkręca w widelec. Wtedy koło nie pracuje na boki i duża tarcza nie dzwoni na zakrętach. Piasta i widelec muszą być zgodne z tym standardem.

rockshox-os-sztywna-maxle-najlepsze-15mm

... ale zwykła oś przednia 9mm ma taki zacisk, przy którym każda tarcza powyżej 160mm będzie ci dzwonić:

50c906604eb28c60ba5ef7bc9e1e

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...