Skocz do zawartości

[damper] Pomoc w wyborze pod konkretny rower, do 1700zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Prawdopodobnie stanę na dniach przed decyzją o wymianie mojego obecnego dampera. Jego serwis + dodatkowe koszta "nieserwisowanych" części , które trzeba sprowadzać mogą sięgnąć kwoty takiej, że po prostu nie będzie się opłacało jego "robienie" Gdyby tak się stało, trzeba będzie kupić coś nowego. Pytanie, co polecacie?

Rower to GT Helion Expert 2016  http://www.gtbicycles.pl/rowery/2016-amortyzowane-gorskie/xc/helion-expert

Damper FOX PERFORMANCE ELITE 36 FLOAT, 6.5"x1.5" Air Shock, w/ Rebound Adjust & Remote Lockout  : Co to w ogóle za damper? Nigdzie nie mogę znaleźć o nim żadnego info. Czyżby jakaś limitowana wersja specjalnie dla tego roweru?

 

Co w kwocie do około 1700zł max polecacie jako zamiennik? Z racji, że jest to 165*38mm to wielkiego wyboru nie mam. Interesują mnie wyłącznie dampery nowe, Fox lub RockShox
Styl jazdy lekkie XC, małe skakanie czasami. Interesuje mnie najbardziej aby damper zbierał jak najwięcej małych nierówności terenu. Jeżdżę po Warszawie i okolicach. KPN, MPK itp. Moja waga to 80kg/180cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim rozmiarze i skoku to zawiele nie kupisz. Jedynie jakies leżaki magazynowe albo używane z OLX i Allegrosz. Nowych takich już nie produkują. Kwota jaką podałes jest spora. Spokojnie kupisz takiego leżaka magazynowego w cenie 400-500 PLN. Wiecej nie warto bo rama jest mniej warta :-) Zdalna blokada w nowym tez może być problemem. Ja Ci polecam FOX Float Performace CTD. Nie RP2. Zwróć uwage tez ma sposób montażu. TREK i Spec mają czasami nietypowe. Ewentualnie starszy brak CTD czyli Propedal. Miałem tez monarcha R ale padł po roku i naprawa nie była opłacalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Manitou

http://allegro.pl/manitou-mcleod-rozne-dlugosci-powietrzny-2017-i6855987857.html

Łatwy ,samodzielny serwis, bardzo fajna praca, spore możliwości. Zastąpił u mnie Foxa i byłem bardzo zadowolony.

3 godziny temu, _GoGoL_ napisał:

Ponad to, LV HV?

Patrząc na zdjęcia Heliona w internetach to na 99% nie HV. Bardziej SV czyli Standard Volume.

Monarch z rowerowy.com ma zaworowanie ( czyli ustawienia wewnętrzne tłumienia ) pod konkretne, wskazane ramy- Santa Cruz Tallboy i Joplin. Pod innymi ramami może średnio działać.

6 godzin temu, _GoGoL_ napisał:

Jego serwis + dodatkowe koszta "nieserwisowanych" części , które trzeba sprowadzać mogą sięgnąć kwoty takiej, że po prostu nie będzie się opłacało jego "robienie" Gdyby tak się stało, trzeba będzie kupić coś nowego

Czyli nie musisz kupować tylko chcesz? Jeśli kupisz RSa czy Manitou też staniesz przed takim dylematem wcześniej czy póżniej.. Jeśli zatem tłumik działa i jest regularnie serwisowany to wywalanie tak dużej kwoty jest IMO zbędne. Niestety masz obecnie rzadko spotykaną długość tłumika, więc kupno dobrego, dobrze ustawionego dampera będzie nieco utrudnione.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chce co moze sie nie oplacac serwisowac jak ma to kosztowac 600-800zł, a tyle może mnie serwis wynieść. Czekam na odpowiedź z Foxa ile bedzie kosztowała cześć, której nie ma w serwisie. Młynek do "rebound" jest zmielony. Tego sie nie serwisuje tylko trzeba poniekąd specjalnie sprowadzać.

Ten damper Manitu co poałeś tutaj o 400zł taniej https://www.actionsports.de/en/manitou-mcleod-rear-shock-13777?c=389

Uważasz, że to będzie lepszy wybór niż Monarchy czy ten Fox z pierwszego linka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, bede go brał pod uwage. Damper dzis odebrałem z serwisu. Okazuje się, że rebound nie bedzie działał. Nie da sie tego naprawić - odp z Foxa. Damper jako tako działa, ale jest niedosyt...

Na zdjęciu problematyczna część, która kręci się bez żadnych oporów w kółko.

IMG_20180510_204408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi w recenzjach na mtbr pisze o konieczności dość częstego resetowania negatywnej komory powietrznej, ale nikt nie pisze jak to zrobić. Czy to jest coś, co można łatwo i samemu wykonać w domowych warunkach? Mowa o Manitou Mcleod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Resetowanie komory to po prostu zdjęcie puszki i założenie ponownie. Cytat z mtbr:

Release the air presszre completely, unthread the aircan,pull it of and put it on again....DONE! 
Always push the can over the body. Else the threads canbe damaged as it is always Being pushed away from the shock Body

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...