Skocz do zawartości

[dętka] dętka dla MTB 27,5''


romek357

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić dętkę zapasową dla roweru Unibike Mission 27,5 2016 V-Brake. Znalazłem fajną Continental ( https://www.centrumr...AiABEgIvpvD_BwE) i tutaj mam problem, nie wiem gdzie sprawdzić jaki typ wentyla posiada rower i jaki najlepiej kupić: presta/wyścigowy czy auto/samochodowy (roweru nie mam przy sobie). Jeśli kupię inny typ wentyla to na pewno nie będzie pasowało? Proszę o pomoc, za bardzo się nie znam na tym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WaGiant napisał:

https://www.expertbike.pl/unibike-mission-v-brake-27-5-niebieskoczarny-2016-p-929.html    Na zdjęciu wygląda na samochodowy .

Jeśli masz obręcze pod samochodowy to założysz i auto i prestę . Jeśli jednak obręcze są pod prestę to auto się nie zmieści - jest szerszy .

Dzięki :) Teraz zobaczyłem i chyba wezmę samochodowy (przeczytałem że prawie wszystkie górskie mają ten wentyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Raczej powiedziałbym, że kiedyś samochodowy był bardziej popularny, a teraz poza tanimi rowerami są już niemal wyłącznie Presta.
U Ciebie jest Auto.
PS
Można by jeszcze dodać, że zakładanie Presty do obręczy pod Auto nie jest najlepszym pomysłem, bo jednak w szerszym otworze wentyl Presta będzie miał zbyt duży luz, co bez odpowiednio dużej nakrętki umożliwiającej unieruchomienie wentyla ( jeśli wentyl jest gwintowany ) jest niepożądane, bo dętka będzie miała tendencje do przesuwania się i wentyl się będzie przekrzywiał w otworze, co jest tym bardziej niewskazane z powodu większej "delikatności" wentylu Presta, który jest dłuższy i cieńszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Właśnie zapomniałem dodać uwagi o rowerowym druciarstwie, bo taki adapter też pod to podchodzi i trzeba go przecież dokupić oddzielnie...
Czekaj, czekaj - ta nakrętka to jest adapter :unsure:, no popatrz, nie wpadłem na to, ale jakoś do tej pory nie miałem jeszcze okazji się bawić w ten sposób ;)
Nadal jednak istnieje ryzyko kupna przez nieuwagę dętki bez gwintowanego wentyla, a wtedy to już chyba tylko kit zostaje :icon_wink:
Sam kiedyś nie zwróciłem uwagi i wziąłem dwie dętki z Deca bez gwintowanych wentyli..., a mimo że obręcze mam pod Presty, to jednak lekko mnie to wkurzyło, tym bardziej że wentyle dłuuugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...