Skocz do zawartości

[zestaw hamulce + klamki] Pytanie o rade - czy pasują?


daniel303

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

Chciałbym zamienić w swoim rowerze hamulce z cantilever na v-brake. Ponieważ mam problem z hamowaniem - muszę używać dość sporej siły by wyhamować z prędkości 30-40km/h. Rower nowy nei jest, ma swoje lata. Rower jest wyposażony z 28' koła stożkowe stars circle joytech (są to nowe obręcze, kupiłem je z 2 lata temu). Mają takie fajne rowkowe nacięcia na obręczy gdzie są klocki hamulcowe.

 

Chciałbym wyposażyć w swój rower a hamulce shimano br t4000 oraz dodać do nich klamkomanetki ST Altus EF510 3x7 rzędowe. A znalazłem również promo na nie w pewnym sklepie, gdzie są o ponad 80pln taniej niż normalnie (160pln a 244pln robi swoje)

Przy okazji chciałbym również zmniejszyć ilość miejsca na kierownicy, bo mam osobno klamki hamulcowe (już stare i długie i trochę nie poręczne już dla mnie) i przerzutki a jak użyje tych klamkomanetek to będę miał więcej miejsca na lampkę czy licznik rowerowy. 

 

Czy taki zestaw będzie pasował ze sobą? Czy ewentualna wymiana lub integracja takich klamkomanetek będzie trudna lub sprawiała jakieś problemy (wiadomo, późniejsza regulacja przerzutek to wydaje mi się że dam radę, bo tylko tu widze dalszy problem)? Czy musiałbym również wymienić linki rowerowe? Czy są jakieś specjalne dedykowane do takich zestawów? Czy jest jeszcze coś innego, nietypowego co musiałbym wiedzieć przy takim zabiegu?

 

Dziękuję z góry za pomoc

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą pasowały do siebie i klamkomanetki i szczęki. Linki kup nierdzewne, pancerz zwykły np. Alhonga 5 mm,  3 metry ( podocinasz sobie sam na odpowiednie długości kawałki ) 12 metalowych ( nie aluminowych ) końcówek pancerza 5 mm, 4 końcówki linki. Reszta to robota.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki hamulca nierdzewne. Nie pamiętam czy maja 1,5 mm ale chyba tak. W każdym razie standardowych nierdzewnych szukaj.

/edit

chyba, że szukasz w tym budżecie czegoś mocniejszego z  v brejków i klamkomanetek ( ale używek w bdb stanie )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Szczerze? 

Na początku myślałem o takim zestawie:

http://allegro.pl/hamulce-hvb03-alhonga-biale-v-brek-kpl-hj-811-i7315205475.html

ALHONGA hvb03 hj-811. 

Tu jest wszystko za ~38pln (linka, pancerze, końcówki )plus klamkomanetki za ~70pln. Ale coś czuje że z tym zestawem będę miał wiele kłopotów i daje wiele do myślenia na "nie". 

 

Ale potem pomyślałem żeby lepiej kupić coś porządniejszego i nie warto na tym temacie oszczędzać. Podobnie również zrobiłem (mogłem kupic zwykłe obręcze za 50pln a nie za 120pln) z tymi obręczami to teraz jak ja jadę, to mój rower aż SAM (naprawdę!) jedzie. Na początku się rozpędzam do ok ~20km/h i długo mi trzyma tą prędkość - jakbym nie miał żadnych oporów powietrza :))

 

 

/// EDIT: 

Zrobiłem sobie taki koszyk w sklepie:

 

00b4b77bc6f47b84be7a67e61b485c51.png

Edytowane przez daniel303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja :

https://www.olx.pl/oferta/v-brake-shimano-deore-lx-br-m570-stan-idealny-CID767-IDtAUIB.html#1e537db2a4

Są to szczęki na oba koła deore lx  br-m570 ( klocki nieoryginalne ale porządne i prawie nowe widać - okazja cenowa za ten komplet )

plus  klamkomanetki: ( 3x8 ale można bez problemu ogranicznikiem na tylnej przerzutce wyregulowac tak, żebyś tej ósemki, a właściwie jedynki,  nie wbił nawet na manetce, no i przyszłościowo będzie )

https://www.olx.pl/oferta/nowe-klamkomanetki-alivio-3-8-rzed-st-m410-czarne-komplet-CID767-IDrvm0B.html#b93ecdafbb

plus pancerze, linki i końcówki jak zaznaczyłeś.

W zestawie z klamkomanetkami są linki przerzutek, musisz zapytać czy nie są gdzieś zagięte, jeśli nie to możesz je zamontować. ( to leżaki magazynowe więc mogły się gdzieś zagiąć a wtedy taka linka w śmietnik ) Sprzedającego szczęki hamulcowe zapytaj czy w komplecie są fajki, śruby  i gumki. Bo shimano fajek potrafi nie dawać w komplecie albo sprzedający zgubił )

/edit 2

Opis  z nowych br-t4000 :

Komplet na jedno koło zawiera dwa ramiona, klocki hamulcowe,śrubki montażowe, oraz uszczelniacz chroniący przed dostaniem się wody i brudu do wnętrza "fajki". Samej "fajki" nie ma w zestawie - jest dostępna oddzielnie w sprzedaży.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...