Skocz do zawartości

[Hamulec Tarczowy] Magura czy XT - Który wybrać?


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę podane ceny to trudno znaleźć tu tak zwany dylemat... magury 5-ki to mocniejsze heble, przyjemniejsza modulacja, w zasadzie nic nie przemawia za xt-kami, no może minimalnie większa ergonomia klamki to chyba w tym zestawieniu jedyny plus dla shimano, ale... klamki magur też są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poszedłbym w magure - tak jak kolega wyżej napisal - XT ma niby bardziej ergonomiczną klamke - ale pod względem użytkowym lepiej sprawdzą się magurki :)

 

ps. Można wiedzieć z czego skladasz ? ( rama/amor itp. ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 7.05.2018 o 09:34, szewka napisał:

XT ma niby bardziej ergonomiczną klamke

Absolutnie i kategorycznie  -NIE. XT nie ma bardziej ergonomicznej klamki nawet w porównaniu z normalną klamką Magury. Po założeniu klamki HC mamy +100 do wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5/9/2018 o 20:44, durnykot napisał:

Absolutnie i kategorycznie  -NIE. XT nie ma bardziej ergonomicznej klamki nawet w porównaniu z normalną klamką Magury. Po założeniu klamki HC mamy +100 do wygody.

Myślę, że to każdy powinien sam ocenić... Ja nie spotkałem wygodniejszej klamki, a miałem w łapach Magury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, nie ma co demonizować BS... kupowałem tam niejednokrotnie i zawsze 2 dni albo dostępne od ręki to były bajki marketingowe, ale ja to od zawsze wiedziałem. A jak już się to wie i człowiek może poczekać te dwa tygodnie i wytrzymać psychicznie te dwa maile z przypomnieniem, to oferta jest konkurencyjna cenowo. Chociaż akurat m8020 mają drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem po to XT bo  mi się lepiej trzyma klamka na palcach a ponadto mają regulację co lubię to.  Co do tych klamek to byłem w stanie stwierdzić które dla mnie są lepsze ze względu tego że miałem w ręku obydwa hamulce na raz do obejrzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...