Skocz do zawartości

[Zestaw hamulców] Shimano Deore m6000 vs slx m7000


bongkox

Rekomendowane odpowiedzi

A masz do obu klocki metaliki? bo raczej są nie do dostania. Klocki do M6000 i 7000 różnią się kształtem od M8000 i tylko tam są metaliki. Kiedyś potrzebowałem do hamulców M6xx a metaliki były jedynie w hamulach XT M780. Poniżej kształty stosowane do hamulców SLX i XT

OkÅadziny (klocki) hamulcowe Shimano B01S żywiczneOkÅadziny (klocki) hamulcowe Shimano G02A żywiczne

 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5/7/2018 o 15:11, Pinifarina napisał:

A masz do obu klocki metaliki? bo raczej są nie do dostania. Klocki do M6000 i 7000 różnią się kształtem od M8000 i tylko tam są metaliki. Kiedyś potrzebowałem do hamulców M6xx a metaliki były jedynie w hamulach XT M780. Poniżej kształty stosowane do hamulców SLX i XT

 

 

Nie rozumiem... Przecież klocki do M8000, M7000 i M6000 są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2018 o 15:11, Pinifarina napisał:

A masz do obu klocki metaliki? bo raczej są nie do dostania. Klocki do M6000 i 7000 różnią się kształtem od M8000 i tylko tam są metaliki. Kiedyś potrzebowałem do hamulców M6xx a metaliki były jedynie w hamulach XT M780. Poniżej kształty stosowane do hamulców SLX i XT

OkÅadziny (klocki) hamulcowe Shimano B01S żywiczneOkÅadziny (klocki) hamulcowe Shimano G02A żywiczne

 

 

Drugi raz trafiam na twoją wypowiedź, która jest stekiem bzdur. Sugeruję nie pisać jeśli nie masz pojęcia o temacie. XT tylko metaliki? To ciekawe, bo chcąc kupić XT z metalikami nie udało mi się takich znaleźć i kupiłem komplety z żywicznymi. A że klocki w M6000/7000 i 8000 mają ten sam kształt to już napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 19:04, cervandes napisał:

 

Drugi raz trafiam na twoją wypowiedź, która jest stekiem bzdur. Sugeruję nie pisać jeśli nie masz pojęcia o temacie. XT tylko metaliki? To ciekawe, bo chcąc kupić XT z metalikami nie udało mi się takich znaleźć i kupiłem komplety z żywicznymi. A że klocki w M6000/7000 i 8000 mają ten sam kształt to już napisano.

Poprzednio pominąłem ten "stek bzdur".  Trzymaj klawiaturę pod cenzorem i popraw swoją kulturę bo wiele Ci brakuje na forach ogólnych. Mam doświadczenie ze starymi 615 675 itd hamulcami gdzie klocki do nich to te po lewej a po prawej do 785. Różnią się wymiarami i klocka nie da się zastosowywać. B01S występuje tylko w wersji żywicznej. Myślałem że aktualna wersja 6000 do 8000 różnią się identycznie bo jaki sens jest wywalać kasę na 8000 skoro 7000 oferuje 2 tłoczki i jest to samo a 6000 to pewnie jednotłoczkowce. Aktualnie mam 8000 i klocki są te same co 785.   Przeszukałem neta klocki do M6000 i nie jest tak proste zidentyfikować typ klocka bo nikt tym się nie chwali. 

W kolejnych postach polecam Ci napisać: Wiem zrobiłem to osobiście klocki są te same 

A wracając do pierwszego postu . To pytający chciał mieć głośność bębenka takich  jak w sztywnych osiach. I nawet jak na sucho będziesz jeździł to ten dźwięk będzie znacznie słabszy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ja nie napiszę "stek bzdur" co nie oznacza że masz choćby ułamek racji w tym co piszesz. Klocki shimano obecnie ma do hamulców dwutłoczkowych wyłącznie w dwóch wymiarach, pomijamy archiwalia, ale ich i tak nie poruszał tu nikt. Masz klocki pasujące do modeli od m315 do modelu m447 wliczając pośrednie "cyferki" i masz klocki pasujące do modeli od m596 aż po m9020 wliczając w to pośrednie "cyferki". Do zbioru grup są co prawda różne modele klocków różniące się materiałem, ale nie wymiarami. Klocki do m615, m666, m675, m785 mają ten sam wymiar, nie brnij dalej, bo błądzisz. A już wypowiedzią o jednotłoczkowych m6000 dałeś jednoznaczny sygnał o pewnych brakach wiedzy. m7000 i m8000 mają po dwa ceramiczne tłoczki o średnicy 22mm a m6000 ma dwa kompozytowe tłoczki o średnicy 21mm. Po prostu, doczytaj przeanalizuj i uznaj że się mylisz. To nic trudnego, każdy miewa błędne przeświadczenia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abdesign napisał:

dobra ja nie napiszę "stek bzdur" co nie oznacza że masz choćby ułamek racji w tym co piszesz. Klocki shimano obecnie ma do hamulców dwutłoczkowych wyłącznie w dwóch wymiarach, pomijamy archiwalia, ale ich i tak nie poruszał tu nikt. Masz klocki pasujące do modeli od m315 do modelu m447 wliczając pośrednie "cyferki" i masz klocki pasujące do modeli od m596 aż po m9020 wliczając w to pośrednie "cyferki". Do zbioru grup są co prawda różne modele klocków różniące się materiałem, ale nie wymiarami. Klocki do m615, m666, m675, m785 mają ten sam wymiar, nie brnij dalej, bo błądzisz. A już wypowiedzią o jednotłoczkowych m6000 dałeś jednoznaczny sygnał o pewnych brakach wiedzy. m7000 i m8000 mają po dwa ceramiczne tłoczki o średnicy 22mm a m6000 ma dwa kompozytowe tłoczki o średnicy 21mm. Po prostu, doczytaj przeanalizuj i uznaj że się mylisz. To nic trudnego, każdy miewa błędne przeświadczenia.

Masz rację seria o której pisałem to numery 400 a nie 600. Akurat do 425 szukałem metalicznych i niestety nie znalazłem na rynku. Przepraszam ze wprowadziłem w błąd. 

Edytowane przez Pinifarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się uszeregować temat klocków, bo ktoś, kto to za rok będzie czytał to się pogubi.

Same shimano, do hamulców od deore wzwyż czyli swoich lepszych modeli:

deore: br-m615, br-m6000

slx: br-m666, br-m675, br-m7000

xt: br-m785, br-m8000

xtr: br-m98x, br-m90x0

sprzedaje klocki:

typ G czyli bez radiatora i w tym typie mamy tak:

- G01A, G01S, G02A (żywiczne)

- G03S, G03Ti, G04ti (metaliczne)

typ H i J czyli z radiatorem:

- F01A, J02A (żywiczne)

- F03C, J03C (metaliczne)

czyli jak widać do hamulców pokroju br-m6x m7x m8x m9x etc. samo shimano wyprodukowało

10 "różnych" typów klocków ale każdy ma ten sam wymiar (nie licząc dodanego radiatora)

Do niższych grup pokroju br-m3xx i br-m4xx shimano aż takie szczodre nie jest i zaproponowało:

typ B... B01S żywica... i tyle, trzeba się posiłkować innymi producentami jak ktoś chce metaliki.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...