Skocz do zawartości

[gravel] Marin Argenta Elite lub Gestalt 1/2 - Help


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Planuję kupić rower typu gravel. Po pogrzebaniu w necie ograniczyłem wybór do poniższych modeli:

   1) Marin Argenta Elite (MSRP 3900 zł, Tiagra, karbonowy widelec, hamulce dual pivot)

   2) Marin Gestalt 1 (4000 zł, Sora, aluminiowy widelec, hamulce tarczowe mechaniczne) 

   3) Marin Gestalt 2 (4500 zł, Tiagra, karbonowy widelec, hamulce tarczowe mechaniczne)

Na pierwszy rzut oka najlepszą opcją wydaje mi się Argenta Elite. Nie bardzo rozumiem dlaczego jest wyraźnie tańsza od Gestalt 2. Chodzi o rodzaj hamulców? Niestety nie ma wielu informacji na temat tego modelu w internecie...

Mam bardzo ograniczoną wiedzę na temat rowerów. Czy przeoczyłem coś ważnego? Jeżeli chodzi o hamulce - warto zainwestować w tarczowe?

Która z powyższych opcji brzmi dla was najlepiej?

zestawienie specyfikacji Argenta Elite z Gestalt 2


Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Marin Argenta to rower szosowy, a nie coś co można nazwać gravelem. Fabrycznie stoi na typowo szosowych cienkich oponach, a wg opisu pomieści ogumienie o szerokości max 28mm*. To mocno ogranicza użyteczność takiego roweru w zastosowaniach innych niż jazda po asfalcie. Tak więc, jeśli faktycznie szukasz gravela, to celuj w Gestalta.

Tarczówki są jak najbardziej wskazane w rowerach typu gravel/przełaj. Nawet jeśli, tak jak w tym przypadku, mamy do czynienia z mechanikami. Siła ich hamowania nie będzie uzależniona od stanu i czystości obręczy. Tarczówki nie ograniczają możliwości założenia szerszej opony. Rama Gestalta jest gotowa na ewentualną przyszłą modyfikację w postaci założenia tarczówek hydraulicznych. Do Argenty tarczówek nie założysz.

* - wprawdzie to jest 28 mm z błotnikami, czyli teoretycznie, bez błotników, może da się upchnąć ciut szersza oponę, ale nadal problemem mogą być hamulce.

 

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...