Skocz do zawartości

[damper] Fox Float Rp23 Boostvalve tuleja ślizgowa


kuku89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem tego portalu i jest to mój pierwszy temat (oby dobrze zamieszczony). 

Mam problem prawidłowym zamocowaniem dampera Fox rp23 boostvalve. Damper był wyciągany w celu przeczyszczenia elementów ruchomych, w których to zebrało się trochę piasku i zanieczyszczeń, co powodowało, że przy ugięciu wszystko charczało. Przy okazji sprawdzeniu miały zostać łożyska, na których damper pracuje no i nie trudno było się domyśleć, że też są do wymiany, gdyż ledwo co się obracają. 

No ale problem jest w tym, że składając tego damperka, coś prawdopodobnie zgubiłem, albo poprzedni właściciel jeździł na tak zamontowanym i ja tego nie zauważyłem. Mianowicie górne mocow anie ma duży luz. W otworze ramienia dampera osadzona jest metalowa tulejka (z rantami, widoczna na pierwszym zdjęciu), jednak, kolejna tulejka (przez którą wchodzi już nagwintowany sworzeń, trzymający wszystko w kupie), ma spory luz i tak jakby tam pomiędzy nimi czegoś brakowało :/. Nie wiem tylko czy muszę tą osadzoną tulejkę (z rantami) wyciągnąć czy idzie dokupić tak żeby tam w nią coś weszło.

 

mały.jpg

mały2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tam nic więcej być nie powinno. Tulejki DU (te w damperze) się zużywają z czasem (jak piach się dostał mógł to przyspieszyć) i trzeba wymienić. Kupisz tu:

http://allegro.pl/tulejka-tulejki-slizgowe-du-12mm-proshox-i7322434117.html

Może się okazać ze sam trzpień też się wytarł, wtedy zestaw tulejek dorobisz tutaj:

http://allegro.pl/tuleje-montazowe-tulejki-do-dampera-proshox-i6741471327.html?reco_id=08ae0900-504c-11e8-92b8-246e96321c80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, jak sobie wypracuje pierscien zewnetrzny to ma nr albo na stronie zewnetrznej, albo z boku na falcu. Nie mniej jesli dokupi, bo towar zbyt popularny nie jest to samo lozysko, bez sworznia. Ja bym sie nie chrzanil, tylko zamawial caly set od Proshoxa pod rame na DU, jak kici pisze.

Takie co ma szukac, w senise jak wyglada, bo wymiary tulejki chyba nie spasza, natomiast samego lozyska chyba tak.

https://www.olx.pl/oferta/lozysko-igielkowe-enduro-damper-23-9mm-x-8mm-x-12-7mm-kross-moon-CID767-IDrfXsr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...