Skocz do zawartości

[Magura] MT5, MT trail


niuti

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

pytanie do tych co mają, używają mt5 albo mt trail. Jaki macie skok klamki ? Twardy czy raczej miękki? Znaczy krótki czy długi.

Mam mt trail i na heblu mt4 mam skok krótki , klamka twarda , skok może wynosi z 0,5 cm do 1cm. Za to na klamce z mt5 mam skok na 1,5 -2 cm :(.

Nie wiem czy to norma czy coś nie tak. Hebel hamuje ok, jak ścisnę "na sucho" na stojaku to hamowanie jest na szlag. Do kierownicy ma jeszcze z 1,5 cm. 

Kupiłem nawet choinkę i po bożemu przepchałem hamulce to samo, z strzykawką i podciśnieniem to samo :(.

To norma czy coś robię źle czy zły hebel czy o co biega :(.  Jakieś propozycje czy będę musiał z tym żyć :D:bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

MT4 i MT5 to w zasadzie dwa różne hamulce.

Skok 1,5 -2 cm do zablokowania czy pierwszego kontaktu klocków z tarczą? Moje MT5 mają ok 1 cm do kontaktu klocków z tarczą.  

IMO masz MT5 do odpowietrzenia.

29 minut temu, niuti napisał:

Kupiłem nawet choinkę i po bożemu przepchałem hamulce to samo, z strzykawką i podciśnieniem to samo :(.

Co to "Choinka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

coś takiego , akurat tutaj do mt6

https://asbike.pl/pl/magura/24-koncowka-przewodu-magura-m6-choinka.html

 

Skok o którym pisze to do całkowitego zablokowania koła , jak pisałem do zahamowania na szlag. Skok do pierwszego kontaktu tarcza - klocek to moze te 0,5 cm.

Jeśli do odpowietrzenia jak piszesz to jak, skoro próbowałem dwóch sposobów dostępnych ogólnie w necie.

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

bede miał czas to raz jeszcze odpowietrzę je na tygodniu. Zdemontuję zacisk i ułożę go w poz. poziomej jak koleś z filmiku Magury robi. Może przez to że odłączając wężyk od śruby przy zacisku wycieka trochę płynu to powietrze sie tam zbiera.

ps. A Ty jak odpowietrzałeś ?

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wracając do tematu. Odpowietrzyłem jak bozia przykazała. Przeciskałem w te i z powrotem olej jak to Niemiec na filmie robił, odkręciłem zacisk i trzymając poziomo usunąłem z niego wężyk, żeby jak najmniej wyciekło, zakręciłem i......to samo :wacko:. Nie wiem może nie ogarniam tego, może coś zle robię, pomysła brak.

Póki co zostawiam jak jest, hamuje ok, jedynie skok trochę długi, ale może ma tak być. Szkoda, że nie mam dwóch m5 to bym miał porównanie.

Chyba, że ktos z okolic Rybnika czyta i ma to chętnie sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Żeby dobrze odpowietrzyć magury mt trzeba to robić z klamką w różnych pozycjach. Trzeba pukać, strzelać z klamki, nie zaszkodzi sporo pompować samą klamką, wtłaczać i wysysać płyn ze zbiornika. 

 

Jedną z metod odpowietrzania klamki jaką ja używam jest wyjecie klocków, wysuniecie tłoków ile się da, a da się je złączyć. Następnie rozpycham tłoki obserwując strzykawkę, czy poszły bąbelki z klamki. Powtarzam tę czynnoś kilka - kilkanaście razy dla roznego połozenia klamki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Puklus napisał:

Żeby dobrze odpowietrzyć magury mt trzeba to robić z klamką w różnych pozycjach. Trzeba pukać, strzelać z klamki, nie zaszkodzi sporo pompować samą klamką, wtłaczać i wysysać płyn ze zbiornika. 

czyli odpowietrzyć samą klamkę w różnych pozycjach czy tak jak niżej piszesz cały układ ? Czym rozpychasz te tłoczki po złączeniu żeby ich nie uszkodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś sie przyda , ale chyba rozwiązanie problemu jest jak dalej :) Dziś zrobiłem odpowietrzanie samej klamki i wreszcie stwardniała. Stąd morał taki wychodzi, że najpierw odpowietrzyć cały układ przez przelewanie, złożyć wszystko do kupy, i jeszcze dodatkowo zrobić odpowietrzenie samej klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...