Skocz do zawartości

[Suport] Rodzaje suportów na kwadrat


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wymiana suportu na kwadrat w rowerze bo okazało się że niby tutaj i tutj jest kwadrat ale ten co chce włozyć z roweru innego do nowego nie pasuje okazuje sie że musi byc odrobine mniejszy. Czy sa rózne rodzaje suportów na kwadrat i czy komus cos mówi oznaczenie C910 albo B910?

Niby na jednym i drugim jest to samo a mianowicie BC 1,37" x 24T oraz L 68 R tylko jeszcze nizej pisze w jasnych prostokatach C910 lub B910 szerokosc sie zgadza jak zmoim wiekszym 122,5 oraz jest tam numer jeszcze 201603109b.

Czy bedzie z tym problem zeby cos takiego w sklepie kupic czy raczej powinni miec na stanie ktos sie orientuje?

DSC02423.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Thomass13 napisał:

Niby na jednym i drugim jest to samo a mianowicie BC 1,37" x 24T oraz L 68 R 

Według mojej wiedzy to są identyczne suporty , wiec muszą pasować zamiennie.

 

17 minut temu, Thomass13 napisał:

ale ten co chce włozyć z roweru innego do nowego nie pasuje

A z nowego do innego pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Thomass13, Tobie ta wiedza niepotrzebna :) skoro masz średnicę miski większa to znaczy, że to włoski suport/typ. ( ponad 35 mm ) ponizej to anglik. Włochy to już rzadkość dzisiaj. Pozostaje anglik., czyli 34 mm z hakiem.  Czyli jak juz wiesz czy wloch potrzebny czy anglik to mierzysz mufę czy ma 68 czy 73 mm. Jak już wiesz  to teraz dobierasz długość osi suportu do korby którą posiadasz. I tyle. Najpopularniejszy suport to anglik 68x122 mm. Ale o długości osi decyduje korba, pamiętaj. Możliwe, ze będzie potrzebna krótsza oś, np. 113 mm. Itp itd.

/edit

pomyliłem trochę wątek z piastami, ale poprawiłem już wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcia ośki suportu jak ona wygląda i czy jeszcze na cos się przyda ale pewnie jedynie do kosza sie nadaje cos tak ponacinanego Sa to obie strony pokazane z 3-ch perspektyw. Sruby sie wkecaja oczywiscie. A sa tak ponacinane żeby stara korbe zdjąć bo ściagacz sobie na tym popsułem cały gwint był zjechany na korbie.

DSC02428.JPG

Suport 1.JPG

Suport 2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...