Skocz do zawartości

[rower] Romet Mustang 1 - Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak już kolega na początku napisał - to nie jest plama. Benzyna jak benzyna i jak nie bierze to tyle w temacie, bo bardziej agresywne środki mogą już zareagować z lakierem.

Strach pomyśleć co zrobisz jak kiedyś odnajdziesz ślad korozji na samochodzie. Cały element do wymiany od razu... Ja mam na rowerze kilka przetarć do gołego alu i świeci się to z daleka jak psu, a mimo to rower jeździ normalnie.

Moim zdaniem najlepszym środkiem na te plamy będzie wyluzowanie, a za kasę na chemikalia możesz się dobrego piwa napić:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dziś latałem pół dnia za tą benzyną akstrakcyjną, bo nie wszędzie ona była do kupienia w takiej mniejszej ilości.  Tylko po to, żeby ta benzyna nic nie dała ?  a może wódką coś da ? albo czym to jeszcze można przetrzeć ? denerwuje mnie ta tłusta plama na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już tak nie dramatyzuj - jak nie schodzi, to odpuść, załóż lampkę, licznik, czy cokolwiek innego ( np. naklej jakąś naklejkę - jak sugerowała lederfox34 ), plama zniknie Ci z oczu i zapomnisz :icon_wink:
Jak będziesz bardzo uparty i dalej zaciekle będziesz walczył, to w końcu od tego tarcia za bardzo zmatowisz ( o czym wspominał SoloTM ), albo w drugą stronę - plama się będzie bardziej błyszczeć od tej polerki lub zrobisz plamę w postaci wytartego lakieru ( gdybyś kombinował z acetonem )...
Najprostszym rozwiązaniem w związku z małym rozmiarem plamy, jest przesunięcie mocowania odblasku, który masz tuż przy mostku o ile mnie wzrok sokoli nie myli - minuta roboty i nic nie musisz kupować :icon_cool:
No chyba, że pod przykrywającym elementem też Ci będzie przeszkadzała - wtedy nikt i nic już nie pomoże...:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, to jest "wybłyszczony" fragment lakieru.

Daj sobie spokój, rower MTB ma inne zadanie niż świecenie bez skazy na wystawie. 

Sam bardzo dbam o sprzęt, myję go i nakładam wosk, ale uszkodzenia lakieru itd są nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też nakładam wosk, efekt pokazuje przy czyszczeniu z kurzu. Jest lżej. Koledze radzę po prostu folie kupić i newralgiczne miejsca zabezpieczyc bo skoro chce jeździć to musi liczyć się z niespodziankami że strony podłoża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...