Skocz do zawartości

[2500-3500] Wygodny rower na wycieczki i dojazdy do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie szukam wygodnego roweru do codziennej jazdy asfalt/ścieżki w lesie/działka, oraz na dojazdy do pracy. Nie chcę żadnego mtb czy też szosy. Co możecie polecić ? Mam problemy z kręgosłupem także pozycja jak najbardziej wyprostowana oraz żeby dodatkowo nie obciążać rąk. Co najważniejsze to wygodne siodełko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam teraz evado 7.0 i jestem bardzo rozczarowany tym rowerem. Geometria tego roweru zostawia wiele do życzenia. Nie jestem w stanie na tym rowerze przejechać więcej niż 10km, bolą ręce, kręgosłup a już o tyłku nie wspomnę. Rama dobrze dobrana i tak dalej. Zastanawiałem się nad rowerem typu treking lub miejskim, bo wydaje mi się, że na tych rowerach jest najwygodniejsza pozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o tym, żeby na trekkingu czy miejskim pozycja była najwygodniejsza, najwygodniejsza jest pozycja optymalnie dobrana, może ramy firmy Kross nie trafiają po prostu w Twoje preferencje, i mimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru nie da się ustawić optymalnej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.05.2018 o 12:11, osis25 napisał:

Mam problemy z kręgosłupem także pozycja jak najbardziej wyprostowana oraz żeby dodatkowo nie obciążać rąk. Co najważniejsze to wygodne siodełko. 

Wpis trochę gravela przekresla wg. mnie. To pozycja mimo wszystko 'zgieta'. Poza tym na nierównościach jest praca rąk, nadgarstków. Nie wiem czy siedziałeś na gravelu (nie przełaju) bo dość ubogo po sklepach w nie. Masz trochę powyżej budzetu (chyba ze Olx zostanie) Marina 4corners z chyba najbardziej wyprostowaną pozycją. Druga opcja to coś co nazywa się fitness, po prostu szybkie wygodne i prosta kierownica. Wygodę z ramy i pozycji możesz uzyskać np w Marinie https://swiatrowerow.com.pl/marin-muirwoods-czarny-2018.html?gclid=Cj0KCQjwuYTYBRDsARIsAJnrUXDgn6IjRHC-CgBf6LOtP9gXoxgEDKn15vkyj2DLxtv0grdiJvXRxXIaAp7iEALw_wcB w cenie bardzo dobrej.

Lub poszukać czegoś z Merid bo była kilka na forum tematów z nimi związanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Marina 4corners bardzo mnie zainteresował. Stalowa rama to plus przy mojej wadze ! Brak amora ? Raczej płakać nie będę. Chyba bardziej bym poszedł w grawel. Lekkie szybkie, można bagażnik zamontować i sakwy. Mam 175cm wzrostu i 110kg wagi. Za jakim rozmiarem sie rozgladać S czy M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie m. Ważne jest jeszcze dl wewnętrzna nogi. S ma koło 27,5. 

test ciekawy rocznika obecneg jest w "życie w namiocie" bodajże. Ważne że większość użytkowników wspomina właśnie o wyciągniętej mimo wysokiej główki pozycji. Zwłaszcza w nowym roczniku. 

Masz jeszcze wygodnego (do być może zamknięcia w budżecie na tiagrze) https://biketopia.pl/produkt/author-ronin/?gclid=Cj0KCQjwuYTYBRDsARIsAJnrUXAOfVQ5_caX9hHSHHpw3qoEA-_t8XAhKUrN4QYDyiwimMIf58Gi7nAaAi1fEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...