Skocz do zawartości

[Pedały] Damskie SPD na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem pedałów i butów zatrzaskowych. Jeśli chodzi o te pierwsze, to wybór padł na M520. Są niedrogie i jak na początek, wydają się w porządku.

Jednak ogromny dylemat mam z butami. Może ktoś pomoże?

Chodzi o jazdę zwykłą, rekreacyjną, na rowerze MTB. Czasami po prostu chcę pojechać do Galerii Handlowej, połazić po sklepach itd. Nie chcę zwracać na siebie uwagi wyglądem butów, jak i dźwiękiem ;) Jeśli chodzi o cenę, to hmm... Najlepiej,  żeby były jak najtańsze, ale nie firmy "KRZAK" (200-250 zł.) :D Macie jakieś pomysły? Może któraś z Pań się wypowie, co wybrała i czy było warto ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Decathlonu.

Z blokami jest taki problem że będą stukały :) Widzę że do szosowych bloków ( SPD-SL) są gumowe osłony, do SPD znaleźć nie mogę.

Drugi problem jest taki że te buty są sztywne. Przejść się kawałek to nie jest problem, można się przyzwyczaić, ale dłuższy kawałek to zły pomysł. Butów z miękką podeszwą nie ma co kupować bo wtedy SPD jakby traci nieco sens.

Zwróć uwagę też na jedną rzecz: buty MTB mają mocowanie do MTB, buty szosowe ( te z niższej półki) dość często mają mocowanie na SPD i SPD-SL. Jeżeli czasami wchodzisz w teren to nie kupuj butów szosowych bo będziesz musiała odkładać na dentystę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

Zajrzyj do Decathlonu.

Też tak myślę, zawsze można przymierzyć, przejść się po sklepie itd. 

 

Teraz, SoloTM napisał:

Mimo wszystko rozważ też uzywane w stanie bdb, jest pełno okazji, gdzie facet kupił kobiecie, a ta stwierdziła że woli klasyczne pedały i użyła 2-3 razy max.

Jakby się jednak okazało, że będzie kicha, to też spróbuję sprzedać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, czy nie warto kupić jakiś tanich butów, zobaczyć czy Ci to pasuje i dopiero wtedy kupić jakieś porządne. Sporo osób pisało że po przejściu na SPD ma problemy z bólem kolan itd, regulacja nie pomagała za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do dwóch stówek jest całkiem spory wybór z jakiegoś outletu, np tu: https://sportstore.pl/search.php?filter_producer=&filter_traits[47]=48&filter_traits[51]=&filter_traits[377]=&filter_traits[126]=&filter_traits[327]=&filter_traits[370]=&filter_traits[23]=&filter_sizes=&filter_pricerange=

Kupowałem tam dwukrotnie buty dla siebie i jest w czym wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, Decathlon ma naprawdę fajne buty.

Ja 3 sezony temu kupiłem najtańszy model, pseudo szosowe z mocowaniem pod SPD. Miały być na rok, ale prawdę mówiąc są w takim stanie że szkoda je odstawiać, praktycznie 0 oznak zniszczenia, a używam ich w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Tak jak pisałem, Decathlon ma naprawdę fajne buty.

Ja 3 sezony temu kupiłem najtańszy model, pseudo szosowe z mocowaniem pod SPD. Miały być na rok, ale prawdę mówiąc są w takim stanie że szkoda je odstawiać, praktycznie 0 oznak zniszczenia, a używam ich w terenie.

Jaki model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/buty-roadc-100-id_8403016.html

Niby szosowe, a podeszwa jednak ma jakiś tam bieżnik, więc nie chodzisz na blokach. Bardzo sztywne. Może nie najpiękniejsze, ale są naprawdę solidne.

Szkoda że decydujesz się dopiero teraz, w Decathlonie w zimę były naprawdę duże wyprzedaże butów. Te pokazane wyżej były chyba za 80 zł, aż miałem wziąć drugą parę.

PS: Pedały też kup w Decathlonie, kosztują tam 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Deca naprawde warto iść, nawet jeśli nie od razu kupić, to choćby żeby zobaczyć co i jak, poprzymierzać, pomarudzić ;) Macie tam chyba w Uci jakiś stacjonarny ;) 

No i przede wszystkim zobaczyć jaki rozmiar, kupowanie w ciemno może sie okazać porażką, buty na rower (do bloków) powinny być z numer większe od normalnych... zazwyczaj ;) A wybór mają spory, np takie https://www.decathlon.pl/buty-mtb-st-100-w-id_8500654.html piszą że nadaja sie do chodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dobrze ci radzą :)

te Shimano z Deca z linku ostatniego SH CT5 powinny podejść wizualnie do tego czego szukasz. Powiem tylko od siebie ze sama zdecydowanie chciałam Shimano (jakość)  i model 'rzepowy' z podwójnym nijako mocowaniem pod spd i szosę ale przymiarka mnie zdrowo otrzeźwiła ponieważ żaden rozmiar z mierzonych nie pasował na mnie. Stopie albo za ciasno albo latałam 'na boki' w środku. Wybór padł własnie na produkt z Deca ich spd 3rzepowy i jestem nim zachwycona bo tyram nimi bez opamiętania i spokojnie dają radę. Jesli będziesz szukać czegoś bardzie pod 'sport' polecam.

Polecam też PRZYMIERZENIE się do buta by uniknąć odsyłki czy rozczarowań :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przymierzyć, boczne pogrubienie moze dać lekkie schowanie bloków przez co nie bedzie się tak 'klikać' jak podkuty konik:)

zresztą warto patrzeć na wszystkie podeszwy które mają solidne wgłębienia na płytkę pod bloki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze jednak bardziej trekkingowe. Bieżnik dość wydatny, z pewnością lepiej poradzą sobie w lekkim terenie - jeśli zajdzie konieczność pchania czy niesienia roweru - niż wspomniane wcześniej przeze mnie CT5, w których bieżnik jest mocno "symboliczny", dedykowany jednak na miasto lub utwardzone drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę w lidlu będą fajne spd dla kobiet po 99pln. Ciężko powiedzieć o wzorze na 2018 ale 2017 wyglądały tak  i nic im nie brakowało w stosunku do Shimano. A Jeżeli system SPD okaże się niewypałem to będą służyć pod platformy też rewelacyjnie

 

buty-na-rower-crivit-rozmiar-42-nowe-ai12007_w.jpg

Jeżeli chodzi o pedały to polecam pozyskać na początek za grosze np ode mnie https://www.olx.pl/oferta/pedaly-spd-m520-CID767-IDs0nCR.html Chętnie oddam tylko za koszty wysyłki bo kolejny etap to pedały XT M8000 a 520 jedynie na próbę na początek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...