Skocz do zawartości

[Hamulce] Tektro Draco 2 - Słabe hamowanie


Nerfin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 7 latach postanowiłem wrócić do jazdy na rowerze.

Nabyłem rower firmy SCOTT - rower używany, niestety od samego początku mam spory problem z siła hamowania moich hamulców.

Rower posiada hamulce hydrauliczne Tektro Draco 2, mają one bardzo słabą siłę hamowania. Na samym początku odkręciłem zacisk poruszałem klamką i zakręciłem, niestety nic nie pomogło, następne odtłuściłem obie tarcze i klocki , niestety też większej skuteczności, wymieniłem przednie okładziny na spiekane - jest troszkę lepiej.

Hamulce nie są zapowietrzone, nie wiem czy one mają tak hamować czy nie ale po dłuższych zjazdach bardzo bolą mnie ręce...

Rower mojej żony Kross Hexagon X6 posiada  hamulce tarczowe na linkach - hamuje o wiele lepiej niż moje hydrauliczne...

Bardzo prosiłbym o radę co dalej zrobić, wymienić okładziny może zwiększyć średnice tarcz ? Jeśli tak to na jakie ?

Parametry mojej osoby to: Waga 124 kg, lekki nie jestem ale czy to może mieć duży wpływ ?

Poniżej zdjęcia moich tarcz przód, tył

Dziękuje za pomoc

20180427_113616.jpg

20180427_113627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że (niestety) waga ma znaczenie. Doraźnie, ale i docelowo może pomóc wymiana posiadanej przedniej tarczy 160mm na taką o średnicy 180mm. Do tego jednak niezbędny będzie adapter typu PM/PM 180mm (czyli PostMount/PostMount dla tarczy 180mm). Można rozważyć nawet tarczę 203mm, ale tego może nie wytrzymać widelec, większość jednak toleruje tarczę 180mm bez konsekwencji. Następnym krokiem może być wymiana hamulców na lepsze. Hamulce Shimano SLX z tarczą 180mm zatrzymują walec drogowy :) Nie są też jakoś przesadnie drogie, ale mocne i dobre. Właściwie to nawet Deore będą bardzo dobre, a tańsze.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać zacisk na czynniki pierwsze, wyczyścić i przepłukać i zalać świeżym olejem mineralnym i wtedy można coś powiedzieć bo jak kupiłeś używany i tam nigdy nic robione nie było to wcale mnie nie dziwi brak skuteczności tych hamulców. Też mam draco 2 z 2010r. To raz . Dwa, że klocki żywiczne jakie tam masz nie odtłuszcza się , jak sa zatłuszczone to tylko do kosza, z Twojego opisu wygląda jakby były zatłuszczone, kup sobie nawet podstawowe shimano B01s po 13zł  choćby i wtedy zobaczysz czy to wina zacisku, klocków czy tarczy.

Edytowane przez przemogg
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...