Skocz do zawartości

[Zmiana osprzętu] Kross Evado V1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Sezon się rozpoczął a mój rower odmówił posłuszeństwa.

Myślałem zakupić nowy ale jako że rama jest w dobrym stanie to pomyślałem o wymianie osprzętu.

Stary osprzęt to chyba najniższa półka, przerzutka tył to Shimano Altus, przerzutka przód to też Shimano ale nie znalazłem jaki to model, standardowy wolnobieg 7b.

Manetki Vbrake (ST-EF65-7R, ST-EF65-L).

Chciałbym wymienić cały układ napędowy.

Kwota to +/- 700 zł.

Prosiłbym o pomoc bo choć coś poczytałem o osprzęcie to laik ze mnie.

Pytanie na koniec czy w moja ramę (przy wymianie tylego koła moża byłoby zmieści kasetę 9 rzędową? Rozstaw tylnych widełek to 13,5 cm.

Edytowane przez morfiksk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się. Katalogowo stoi za 1400, do wyrwania pewnie bez problemu za 1300. Na wymianę chcesz przeznaczyć połowę wartości roweru, a jak chcesz 9 biegów to masz do wymiany koło, manetki i pewnie przerzutkę też. Jak chcesz cokolwiek robić to minimum, czyli wolnobieg łańcuch i ewentualnie korba/zębatki korby. Jak chcesz więcej to kup nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Edit:

Poszperałem troszkę po internecie i skleciłem taka listę, bez linek wychodzi około 750 zł.

Cytat

Kaseta SHIMANO Alivio CS-HG400 - 64 zł
Koło WHEELS MFG Swift + Joytech 802DSE - 100 zł
Klamkomanetka SHIMANO Alivio ST-M4000 - 80 zł
Klamkomanetka SHIMANO Alivio ST-T4000 - 80 zł
Przerzutka tylna SHIMANO Deore RD-M592 - 140 zł
Przerzutka przednia SHIMANO Deore LX FD-T670 - 80 zł
Mechanizm korbowy SHIMANO Acera FC-M371 -120 zł
Wkład suportu SHIMANO BB-UN26 - 35 zł
Łańcuch SHIMANO Deore XT CN-HG93 - 50 zł

CO o takim zestawie myślicie?

Edytowane przez morfiksk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolo-tyl-28-wzmacniane-shimano-t3000-8-9-10s-cz-i7222314874.html

koło lepiej na piaście shimano  - 130

Klamkomanetki poluj na st-m750 lub  st-m570, 571 ( używane w bdb stanie )

Przerzutka tylna rd-m591 (  nie kupuj rd-m592 bo to shadow - a shadow jest be )

http://allegro.pl/przerzutka-tyl-shimano-deore-rd-m591-i7288759248.html

Przerzutka przednia :

http://allegro.pl/przerzutka-shimano-deore-xt-fd-m751-31-8mm-a01-i7307892117.html

Reszta w miarę ok.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krotkiej przerwie, bylem na weekendzie majowym nie mialem jak odpisac. Przegadalem troszke sprawe z dziewczyna i stwierdzilsmy ze moze ona zacznie cos jezdzic. 

Wiec doprowadze krossa do stanu fabrycznego ( wymiana tylnego kola, przerzutki) a dla siebie cos nowego bym kupil. 

Przegladalem dzisiaj forum i tak w granicach 2 tys byl polecany Unibike Viper Gts, chyba ze jest jeszcze cos innego godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...