Skocz do zawartości

[okulary] tanie z decathlonu st100


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Ekipa!

Szybkie pytanie, opinie o najtańszych decathlonowskich okularach ST100. Właściwie potrzebuję tylko opini osób, które użytkowały ich w lesie/ w różnych warunkach pogodowych. Lepiej wziąć żółte czy bezbarwne? Jak z kontrastem widzenia w zmieniających się warunkach oświetleniowych, jak widoczne przeszkody?
1. https://www.decathlon.pl/okulary-na-rower-arenberg-kat-0-id_8118518.html

2. https://www.decathlon.pl/okulary-na-rower-arenberg-kat-1--id_8118519.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hej, mam takowe i ostatecznie skończyły u mnie jako okulary ochronne do pracy i to raczej na krótki czas. Nosząc te okulary dłużej niż naście minut zaczyna mnie boleć głowa i oczy więc miej to na uwadze. Ostatnio będąc w decathlonie nałożyłem taki sam model bo może z moimi coś jest nie tak i niestety efekt jest podobny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeźroczyste i czarne(w sumie z 4-5 sztuk mi przez ręce przeszło). Mogę polecić. Jedyni minus to parowanie w ciepłe dni na długich i stromych podjazdach.

 

Nikt z mojego otoczenia nie miał takich problemów jak kolega wyżej. Przy tej cenie i tak nie ryzykujesz za bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie okulary, maja jakąś tam polaryzacje i na dłuższą mete niszczą wzrok, tak samo jak wszystkie robocze za 5-10zł.

A czy takie za np 100zł nie będą wzroku niszczyły tego nie da się tak łatwo stwierdzić, mam te z Deca i mam np też Arcticy 1 model + jeszcze jakieś inne, negatywnego wpływu na mnie nie zauważyłem, ale de z Deca jak chodzi o parowanie to jest jakaś rzeźnia, albo mają jakieś dziwne "szkła" albo mają taką budowę że parują, a inne zdecydowanie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie chłopaki ;) Właściwie to myślałem o tych żółtych do lasu, a nie tych przezroczystych, ale kto wie, trzeba wypróbować.

Co do jakości wykonania, ja od razu zauważyłem, że obraz jest jakiś zniekształcony, szczególnie w okolicach nosa. Na początku myślałem, że to tylko jedna sztuka tak ma, ale przymierzając jeszcze kilka efekt był ten sam. O dziwo nie zauważyłem tego efekty w przypadku tych przezroczystych.

Co do parowania, jak będzie tragiczne to będę się musiał z nimi rozstać. Te miałby być raczej jako ochronne przed owadami (ciemne mam już sporo lepsze), szczególnie w lesie, bo przeciwsłoneczne nie nadają się do tego terenu.

Co do niszczenia wzroku, te modele mają powłokę anty-UVA, więc powinny chronić przed promieniowaniem. A polaryzacja to zupełnie co innego ;) One jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam, przerabiałem jak z kasą było krucho i cały czas po jeździe bóle głowy miałem. Nie wspomnę już o rozmazywaniu się krawędzi przedmiotów.

Miałem nawet 2 pary z 2 różnych sklepów, także to nie była wada sztuki/partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, phoe napisał:

Tanie okulary, maja jakąś tam polaryzacje i na dłuższą mete niszczą wzrok, tak samo jak wszystkie robocze za 5-10zł.

A czy takie za np 100zł nie będą wzroku niszczyły tego nie da się tak łatwo stwierdzić, mam te z Deca i mam np też Arcticy 1 model + jeszcze jakieś inne, negatywnego wpływu na mnie nie zauważyłem, ale de z Deca jak chodzi o parowanie to jest jakaś rzeźnia, albo mają jakieś dziwne "szkła" albo mają taką budowę że parują, a inne zdecydowanie później.

Każde okulary poliwęglanowe chronią w 100% przed UV więc tutaj nic wzroku nie niszczy. Niszczyć wzrok mogłaby nieprawidłowo wykonana soczewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kanister napisał:

Każde okulary poliwęglanowe chronią w 100% przed UV więc tutaj nic wzroku nie niszczy. Niszczyć wzrok mogłaby nieprawidłowo wykonana soczewka.

I tak wlasnie jest w tanich okularach. Mam ze 2 pary roboczych(chyba jedne nawet z uvexa) i zniekształcają. Można w nich pare godzin porobić i wysiec trawę, ale na aktywność którą wykonujesz regularnie co kilka dni bym sobie opuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że nie warto chyba. Dla sprawdzenia kupię, sprawdzę jak się zachowują w lesie i gdy się ściemni, jak ze wzrokiem i bólem głowy. A po testach krótka opinia, która tu wyląduje?

Jaka równie tania alternatywa? Właściwie mogą być przezroczyste. Bo trochę dziwnie będzie wyglądało jeżdżenie w goglach narciarskich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 4 modele z wkładką. Julbo fotochromy I Accent Onyx, z nich byłem zadowolony. Arctici były ok, ale odrobinę gorsze. I jakieś Shimano, wyglądały ok, wkładka wydawała się dobra, ale tak szybko się porysowały, że oceniam je najgorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 17:20, Rulez napisał:

Również nie polecam okularów z Deca, mam wysoki model 700 i również zniekształcają ...

A ja wręcz przeciwnie. Mam fotochromy z Deca i są bardzo ok. Żadnych problemów z widocznością i zniekształcaniem, przyciemnianie/rozjaśnienie również działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych terenowych testach muszę powiedzieć, że spełniają swoje zadanie. Elementy otoczenia są dobrze widoczne, a obraz wyraźny. Co prawda zauważalne są delikatne zniekształcenia, głównie przy nosku, ale reszta jest ok. Na głowie trzymają się bardzo dobrze, nie spadają, nie zauwają się. Delikatnie parują, ale ujdzie z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te przeźroczyste i były to jak na razie najgorsze okulary w jakich jeździłem. Bólu głowy o dziwo nie miałem choć zniekształcenia obrazu są. Rozmazują się światła, co przy jeździe po ciemku było irytujące. Parowały momentalnie po zatrzymaniu. Po ok 3 miesiącach użytkowania musiałem kupić inne, bo te porysowały się na tyle, że zostało je wyrzucić. To jest badziew, niewarty nawet tych 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.05.2018 o 20:19, Malinowy napisał:

Wniosek z tego taki, że nie warto chyba. Dla sprawdzenia kupię, sprawdzę jak się zachowują w lesie i gdy się ściemni, jak ze wzrokiem i bólem głowy. A po testach krótka opinia, która tu wyląduje?

Jaka równie tania alternatywa? Właściwie mogą być przezroczyste. Bo trochę dziwnie będzie wyglądało jeżdżenie w goglach narciarskich :D

Zamiast kupować najtańsze badziewie, kup sobie coś z marki RockBros, np. http://allegro.pl/okulary-rowerowe-sportowe-rockbros-promocja-i7020243381.html . Mają też inne kolory tego modelu. Mógłbyś wymieniać sobie szkła w zależności od potrzeb. A przy okazji masz zestaw akcesoriów i pokrowiec. Wysyłka darmowa, więc jak się nie spodobają, to możesz odesłać i nic nie tracisz. Akurat ten model mają w świetnej cenie, podobnie jak na Aliexpress, więc warto wziąć tu na miejscu.

Osobną sprawą jest, że nie rozumiem, jak można jeździć w żółtych szkłach. To jest pozorne zwiększanie kontrastu. Zdecydowanie lepsze moim zdaniem po prostu przezroczyste i bezbarwne. A najlepiej fotochromowe. Również tego producenta dostaniesz tanio (w tym przypadku na Allegro za 90 zł, a na Aliexpress za 60).

I nie, nie jest to ukryta reklama, po prostu sam kupiłem kilka sztuk z Chin i jestem pod ogromnym wrażeniem ogólnie jakości, jak i działania fotochromu (o tym jutro w osobnym wątku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam te okulary, żółte i przyciemniane, nie mam z nimi problemów jeżdżąc zarówno po szosie, lasach, polach itp. Nic tez mi one nie zniekształcają :] Żółte stosuje na pochmurne dni, ciemne na słoneczne. Chyba nawet gdzieś czytałem, aby żółtych nie nosić w słońcu bo można sobie wzrok zniszczyć. Na ile to jednak prawda, nie wiem. Taki jedyny minus jaki zauważyłem w tych okularach, to parują jak jest chłodniej na dworze, a się zatrzymasz. Wiadomo, że 19zł to nie 700, czy 1000zł ale jak na budżetowe okulary sa według mni eok.

Zresztą proponuje abyś kupił i sam przetestował. 20zł to nie majątek, a przesyłkę w deca masz za free. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to je już kupiłem i jestem po testach.

Gdy robi się już ciemniej lub wjedzie się w las to faktycznie czuć różnicę. Jednakże parowanie to ich zmora. Dwa, faktycznie obraz jest zniekształcony, szczególnie przy nosku. To je dyskwalifikuje ostatecznie. Będę szukał jeszcze innych, które spiszą się lepiej, ale na pewno będą one żółte, a nie bezbarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...