Skocz do zawartości

[gravel/przełaj] Wybór wielkości ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z dobraniem wielkości ramy. Mam rower na oku. Ma 176 cm oraz nogę 80 cm. Który rozmiar będzie odpowiedni? Mam dylemat między 52 a 54. Rower z Uk więc nie mam szans przymierzyć. Rower wg producenta to gravel, ale raczej bliżej mu do przełaja. Porównałem wiele rowerów pod względem geometrii i najbliżej wychodzi 
SCOTT SPEEDSTER GRAVEL 20, a wg producenta M/54. Proszę o pomoc. 
revere_x_1.png

revere_x_1 (1).png

Edytowane przez mandacik
błąd zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja bym wybrał 54. Rozmiar 52 ma efektywną długość 520 mm, a więc bardzo mało. Zapewne skończyłoby się na próbie ratowania się jakimś nienaturalnie długim mostkiem. Kolejny problem to najprawdopodobniej buty zaczepiające o przednie koło przy skrętach.

Ten rower ma karbonową sztycę?

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pitof napisał:

Ten rower ma karbonową sztycę?

NIe cały aluminium - https://www.radialcycles.co.uk/bikes/gravel-cyclocross-bikes/revere-x-2-1-radial-gravel-cross-bike.html
@marew Furious u mnie też M jak przymierzałem, ale tu całkiem inna geometria. Ogólnie planuje kupić ww. rower a po roku ramę furiousa i wyjdzie mi taniej niż samemu skłądać czy kupując całość. Jakoś 1x11 to nie dla mnie koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, gocu napisał:

A ja wybrałem niebieski z czarnymi detalami. Rany boskie, co to w ogóle za rada??? :/

 

Żeby miał punkt odniesienia,porównanie, gdyż mam 173 i noga w granicach 80 cm. A nie porównywalem geometrii, założyłem że będą podobne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze będzie. Ja jestem praktycznie twojego wzrostu, tylko nogi mam troszkę krótsze i nie bardzo sobie wyobrażam jeżdżenia na ramie w rozmiarze 52 z tak króciutką górną rurą. Buty w przednim kole, a kolana w kierownicy ;) 

Jedynym dyskomfortem może się okazać wysoki przekrok z racji tego, że ta rama jest kwadratowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chciałem otwierać nowego tematu, stoję przed wyborem gravela i najprawdopodobniej będzie to Ns Bikes Rag+, natomiast problem mam z rozmiarem, mam 172 i nogę 76. S czy M? Skłaniam się przy S, ale dobrze by było się przymierzyć, a z tym jest problem, chyba że ktoś wie gdzie na Śląsku są na stanie te rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2018 o 23:47, Pitof napisał:

Witam,

ja bym wybrał 54. Rozmiar 52 ma efektywną długość 520 mm, a więc bardzo mało. Zapewne skończyłoby się na próbie ratowania się jakimś nienaturalnie długim mostkiem. Kolejny problem to najprawdopodobniej buty zaczepiające o przednie koło przy skrętach.

Ten rower ma karbonową sztycę?

Mam noge 87 i 183 cm wzrostu. Rozmiar 56 i jak skrecam to zaczepiam butem. Tylko, że spd jakie by nie były zawsze zaczepią koło... kilku sprzedawców mi to mówiło jak kupowałem buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...