Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] do 250 PLN ale nie ulock


djmarco83

Rekomendowane odpowiedzi

@djmarco83

Zapięcia składane są drogie, lekkie i mało bezpieczne, więc to raczej takie zabezpieczenie na chwile do sklepu niż na cala noc wystarczy sobie wyobrazić że jest ono wykonane z płaskownika o grubości około 5 mm, jeśli chcesz dobry łańcuch to ten który poleca kolega @dymcio111, ewentualnie łańcuchy firmy Axa PROMOTO lub PROCARAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Axa Toucan. Bardzo podobał mi się wygląd po złożeniu tego zapięcia. Zdarzało mi się zostawiać rower na noc (o wartości 7000 zł) jednak wiadome jest to że zależy od okolicy itp. jestem bardzo zadowolony a nożycami wcale nie tak łatwo przeciąć to zapięcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każde zabezpieczenie składane jest łatwiejsze do przecięcia, niż np 14-16mm U-lock lub dobry łańcuch 9-10mm. W składanym wcale nie jest najważniejsza materiał i grubość szekli - choć przeważnie jest ona standardowa około 5mm, ale podatność na przecięcie łączenia.

Sam stosuję zamiennie i łącznie U-Locka i łańcuch Axa Newton UL-230, AXA Securado łańcuch 95 cm. Obydwa zabezpieczenia kupiłem łącznie za sumę 100 zł.

A co do Axa Toucan za cenę ponad dwa i pół raza większą niż AXA Newton FL90K...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś jakie warunki ubezpieczenia? No z tego co pamiętam kiedyś to szału ubezpieczeń rowerowych nie było, albo warunek to chyba czynna napaść i zabranie roweru albo jeśli już skradziony na mieście to warunkiem chyba było mieć jakieś certyfikowane przez ubezpieczalnie zabezpieczenie chyba np taki Abus. Może   się coś już zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Większość ubezpieczeń na rynku ubezpiecza rower tylko i wyłącznie w przypadku typowego zdarzenia na ulicy "po mordzie i zabrali rower".

Część ubezpieczeń mieszkania obejmuje również piwnice i wtedy o ile zamki się zgadzają (ilość i atest) to im wsio czy ukradli z piwnicy rower czy coś innego.

Aktualnie na rynku istnieje  jedno i jedyne ubezpieczenie rowerowe, które obejmuje kradzież z dowolnego miejsca (pod sklepem, w mieście itp) bez konfrontacji ze złodziejem. Jak wpiszesz w google to od razu jest na pierwszych pozycjach. Te ubezpieczenie jest dostępne tylko dla nowych rowerów maksymalnie miesiąc od zakupu (trzeba mieć papiery). Warunkami wypłaty jest zgłoszenie na policję, pozostałość po zabezpieczeniu i dokumentacja posiadania takowego a wypłata to wartość rynkowa roweru (więc im starszy tym mniej). Ubezpieczenie jest na rok i po tym roku nie ma możliwości kontynuacji.

Co do samych kradzieży to właśnie najgorszym błędem jest to "tylko do sklepu więc linka wystarczy". Większość czy nawet nie wszystkie linki padają przy mniejszych lub większych obcęgach do drut a takie obcęgi o dźwigni 50cm nie są aż takie trudne do ukrycia/przenoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zekker napisał:

Podpytam w temacie innych zapięć niż u-lock.
Łańcuchy Onguard Beast 8018 lub 8016 warte uwagi?

właśnie myślę o 8018 i z tego co widzę, ma jedną wadę - kłódkę można łatwo rozebrać na części pierwsze - zerknij na YT nie wiem czy nie lepiej wymienić ją na gerda hss 632, ale wtedy lepiej kupić oddzielnie łańcuch i kłódkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpoznania wynika,  że zamiast gerdy hss lepiej kupić Kabro c5 http://www.kabro.pl/opis_c5.php w linplast za 300 można mieć łańcuch hartowany  9mm kwadratowy 150cm z tą kłódką i mam wrażenie, że do 300 to będzie najlepszy zakup. Tak wiem, że temat jest do 250, ale wydaje mi się że warto dołożyć parę groszy i mieć coś niestandardowego i solidnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego pójdę w kierunku kabro i łańcucha z linplast. A już prawie kupiłem 8018. Obawiam się, że pozostałe zapięcia mają podobne wady. Z tego co zauważyłem to o ile łańcuch hartowany jest sporą przeszkodą, to wszystkie zamki są łatwe do otworzenia przy odpowiednim wyposażeniu. Wprawionemu złodziejowi bezgłośne otwarcie kłódki zajmuje około 60 sekund. Niestety dotyczy także dyskowych czyli np gerda hss. Co z tego, że nie da się jej rozwiercić jak można wytrychem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...