Skocz do zawartości

[narzędzia] dobre klucze imbusowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam klucze Wiha. Mniejsze kosztują około 12 zł/ szt, większe około 15 zł/ szt. Używam ich już 2 lata a grzebie przy rowerze często, zero znaków zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Chodziło mi o wygodny uchwyt i długą rękojeść, np. do odkręcania pedałów.

Sam szukałem takiego klucza i jest lipa. Długi klucz z uchwytem to koszt ~60 zł.

Fajną są klucze Force ( mam komplet), w kształcie litery T ( niebieskie), bardzo dobre jakościowo i przy okazji bardzo tanie, bo chyba 9 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Sam szukałem takiego klucza i jest lipa. Długi klucz z uchwytem to koszt ~60 zł.

Fajną są klucze Force ( mam komplet), w kształcie litery T ( niebieskie), bardzo dobre jakościowo i przy okazji bardzo tanie, bo chyba 9 zł za sztukę.

Jak długi klucz, np 8mm do korb to polecam taki Proxxona:

https://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Klucz-imbusowy-Proxxon-L-Griff-8mm-PRK-22416/2468?gclid=CjwKCAjwt5DXBRAtEiwAa3vyEoNIq8Oq9EQZXU7-k1GQkos51mMPZ1LsTK8r_ydZFyt71mOe5QOlXxoCx2gQAvD_BwE

 

Świetne wykonanie. Proxxon u mnie się świetnie sprawdza w domowym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest klucz 6 mm. 8 mm jest znacznie dłuższy i nie spotkałem się z sytuacją, w której nie mógłbym odkręcić Parkiem jakiegoś pedału. A jeśli coś jest prawdziwie zapieczone to najczęściej właściciel zdążył już obrobić gniazdo i żadne przedłużki nie pomogą ;-)

Swoją drogą imbusy dla Parka robi Bondhus oprócz właśnie tych z rękojeścią. Są z Chin ;-) O ile 8 mm i 10 mm działają bez problemu 3 rok w serwisie, kiedy codziennie ich używam tak 6 mm gnie się przy pierwszym - drugim mocniejszym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zalozeniu, że klucz kupujemy tylko do użytku rowerowego to się zgodzę. Jednak ja, kompletując narzędzia staram się wybierać takie, które posłużą mi przy aucie, w domu, w motocyklu i w przypadkach zupełnie niespodziewanych. W takich okolicznościach bywa, że 50-70cm dźwignia potrafi dopiero ruszyć zapieczona śrubę. Jeżeli to ma być klucz tylko "rowerowy" to zgadzam się, że PT może być wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze klucze imbusowe to Wera (950 SPKL/9 SM N Multicolour 05073593001). Niestety drogie.
Miałem wcześniej klucze Stanleya i Bondhusa, ale te są lepsze (dłuższe, kolorowe, precyzyjne i o większej średnicy, więc lepiej pasują do ręki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Yato i Yato. Tych z marketów unikaj, te z sklepów z narzędziami to powiedzmy że podobna klasa co np Neo, czyli źle nie jest jak na tą cenę.

A nie myślałeś żeby sobie kupić uchwyt i do tego bity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co potrafią

Teraz, render napisał:

a co sądzicie o kluczach Yato ?

Daj spokój ^_^

Nie wiem co potrafią te Wera ale zawsze naj były Wiha lub Beta!

 

Teraz, skom25 napisał:

Jest Yato i Yato. Tych z marketów unikaj, te z sklepów z narzędziami to powiedzmy że podobna klasa co np Neo, czyli źle nie jest jak na tą cenę.

A nie myślałeś żeby sobie kupić uchwyt i do tego bity?

Neo czy inne Proline też bym unikał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz bardzo dobre klucze to kup zestaw HONITON, http://allegro.pl/zestaw-komplet-bitow-imbus-honiton-15-elem-i7280844632.html

W rowerze nie ma tak dużych sił w połączeniach imbusowych, więc nie wiem nad czym tu się rozwodzić ? Ja mam sześciokątne z Dedry od >5 lat.

Ze stali chromowo-wanadowej, wystarczą.

Najmocniejsze są udarowe. http://allegro.pl/zestaw-nasadek-imbus-udarowych-honiton-i7280820304.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rowerem jest problem taki, że dość często fabrycznie montowane śruby są z "plasteliny". Kiepsko dopasowany klucz + taka śruba i po chwili gniazda nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, inforobert napisał:

Chcesz bardzo dobre klucze to kup zestaw HONITON, http://allegro.pl/zestaw-komplet-bitow-imbus-honiton-15-elem-i7280844632.html

W rowerze nie ma tak dużych sił w połączeniach imbusowych, więc nie wiem nad czym tu się rozwodzić ? Ja mam sześciokątne z Dedry od >5 lat.

Ze stali chromowo-wanadowej, wystarczą.

Najmocniejsze są udarowe. http://allegro.pl/zestaw-nasadek-imbus-udarowych-honiton-i7280820304.html

A jaka rączka do tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 18:37, render napisał:

a co sądzicie o kluczach Yato ?

Pół skrzynki narzędziowej do roweru mam YATO. Cęgi, szczypce, francuz itp. W skrzynce narzędziowej też się kilka pozycji znajdzie. I wszystkie dają radę. Imbusy z Lidla do roweru też są dobre.  Dla domowego użytku tej jakości narzędzia w zupełności wystarczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dziubek napisał:

... Imbusy z Lidla do roweru też są dobre.  Dla domowego użytku tej jakości narzędzia w zupełności wystarczają. 

Raz się skusiłem niską ceną i kupiłem komplet narzynek i gwintowników w Lidlu. Nigdy więcej! Tandeta jakich mało!

Niedawno stanąłem przed podobnym wyborem, co kolega @PiotrKaaaaaaaaaaa - szukałem kompletu kluczy imbusowych. Wyszedłem z założenia, że trzeba kupić raz a dobrze - kluczy będę używał nie tylko przy rowerze.

Kupiłem to:

0cbd0f304dcabefe4b7b8fb5195e

Klucze kosztowały mnie 80 zł. Sprawdziły się już podczas prac przy samochodzie.

 

--

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...