Skocz do zawartości

[buty] problem z dopasowaniem szerokości butów do stopy


123pla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dylemat z dopasowaniem butów MTB - czy na całej długości powinny idealnie przylegać do stopy ? Te co przymierzałem zazwyczaj idealnie dopasowuje się do stopy (but przylega a zakres regulacji pozwala na osiągnięcie efektu ucisku) od pięty do mniej więcej wysokości miejsca montowania bloków ale w przedniej części mam luz - moge ruszać przednią częścią stopy. Przednim rzepem nie jestem w stanie uzyskać efektu ucisku tej części stopy (brakuje zakresu a i but robi się tam nienaturalnie pomarszczony) i w sumie nie wiem czy to tak ma być czy po prostu nie trafiłem jeszcze na odpowiedni model buta dla swojej stopy.

Doradzi ktoś jak to powinno wyglądać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, 123pla napisał:

Doradzi ktoś jak to powinno wyglądać?

a jakie buty próbowałes? Jakich producentów i jakie modele ? Rozumiem ze na dlugosc byly dobre ? problem jest na szerokosc w palcach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

northwave striker sbs / extreme xc i shimano ale modelu nie pamietam teraz. Na długość ok, głównie chodzi o szerokość i wysokość na czubku buta (4-6cm patrząc od przodu buta). Pierwszego rzepa nie jestem w stanie tak zaciągnąć, żeby górna część buta dotykała wierzchniej części stopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , pamiętam jak jeździłem w SHIMANO XC 30 pierwszy rzep dociśnięty na max i te pomarszczenie... u mnie problem rozwiązywała grubsza skarpetka obecnie śmigam w specialized mtb comp i też paluchy latają tylko,że w tych butach czub jest twardy i się nie "marszczy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wychodzi na to ze tylko przymiarka da jakas odpowiedz, tyle ze ciezko bedzie znalezc kilka marek butow w jednym miejscu :(

Przymierzałem sie do miarki SIDI, którą udostępniają w internecie i wychodzi, ze jestem zupelnie poza ich skalą - dla (ichniego) rozmiaru 44, 5 przewiduja rozpiętość szerokości stopy w zakresie 4,2"-4,4"-4,6" a mi wychodzi 3,75" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, ma połówkową numerację ale na dniach widziałem wątek na którejś "handlowej" grupie na FB, gdzie ktoś z dystrybucji SIDI w Polsce tłumaczył, że numery połówkowe na długość są identyczne z pełnymi numerami a różnią się szerokością podeszwy i wkładki tak więc 43,5 by mi raczej nie pasował. W porównaniu do NW rozmiar 43 te SIDI 44 są może 1-2mm dłuższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
15 godzin temu, 123pla napisał:

że numery połówkowe na długość są identyczne z pełnymi numerami a różnią się szerokością podeszwy i wkładki

Toś mnie zaskoczył.

Jak przymierzałem sidi przed kupnem to mierzyłem połówki i moim zdaniem różnią się długością. Różnic w szerokości nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...