Skocz do zawartości

[buty] pomoc w wyborze


Miki74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje pomocy w wyborze butów SPD z klamrą do roweru MTB, będą to moje pierwsze buty SPD (obecnie raz jeździłem w starych northwave na rzep, jutro pewnie będzie drugi raz), zauważyłem pozytywy takiego spięcia się z rowerem. Dodam że latam po Karkonoszach, Izerach czasem w Rudawach. Pedały mam shimano 520.

- BONTRAGER EVOKE DLX MTB

- BONTRAGER RL MOUNTAIN

- Shimano SH-ME5

Shimano chyba ma najmniej śliską podeszwę.

Te buty mogę kupić za około 300-340zł, rozmiar 44. Czy któreś z nich jakoś szczególnie (nie) polecacie ? Albo inna propozycja ?

BTW Nie wiem jaka jest różnica w blokach Sm-SH51 a SH56. Chodzi o luz ?

Thx za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.06.2018 o 13:51, Malinowy napisał:

Słuchajcie, wziąłem z decathlonu buty btwin 500 XC i muszę powiedzieć, że są rewelacyjne. Bardzo sztywne, świetnie trzymają stopę dzięki zapinaniu na linkę ATOP, mocny bieżnik, stosunkowo lekkie i ta cena! Polecam serdecznie osobom szukającym dobrych butów :)

Hej

Pytanie, porównywałeś je może z 500-tkami zapinanymi na rzep? Podeszwa mocno sztywna ? Masz jakieś porównanie do klasy sztywności Shimano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem ich z tymi rzepowymi. Jednakże samo zapięcie ATOP mega mocne, dość dokładnie opasa całą stopę, podeszwa jest bardzo sztywna. Mam porównanie do m089. Różnica kolosalna. W dodatku fajny bieżnik - wysoki i twardy, dobrze wgryzający się w glebę podczas podbiegów. Są zalane otwory plastikiem do montażu kolców.
Osobiście widziałem już kilka osób w lesie w tych butach i wszyscy sobie chwalą. Moją sympatię również sobie zaskarbiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...