Skocz do zawartości

[szosa,szuter] Rower szybki, zwinny wygodny do 3000zł


adrionn

Rekomendowane odpowiedzi

Merica Cyclo Cross znalazła nowego właściciela, tak więc szukam nowego roweru. Po tej przygodzie bardziej wiem czego potrzebuje. Otóż potrzebuje rower szybki, zwinny, lekki, sztywna rama, opony około 35c, baranek mile widziany ze względu że jest dla mnie po prostu wygodny i praktyczny. Ogólnie Merida bardzo mi się podobała tylko niestety rama była o rozmiar za duża, no i geometria mogłaby być trochę łagodniejsza. Głównie jeżdżę po asfalcie lepszym lub gorszym, rzedziej jakieś drogi gruntowe raczej twarde/ubite, wały nadrzeczne, leśne drogi. Na chwilę obecną moja uwaga skupia się na Giant Anyroad w rozmiarze "M" ale jest ich mało na rynku wtórnym i warto mieć coś jeszcze w zanadrzu. Jest jeden fajny ale miał ostatnio małą przygodę, sprzedający opisał że gałąź weszła w przerzutkę i urwała ją z haka i z kolei przerzutka obiła ramę. Cena w sumie nie wiem czy atrakcyjna czy nie: https://www.olx.pl/oferta/giant-anyroad-2-rozm-m-CID767-IDtoqAj.html

Wszelkie propozycje, opinie, podpowiedzi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do atrakcyjnosci to trudno jednoznacznie się odnieść ale sprawdzić zawsze można. https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-giant-anyroad-2-2017 i się rozeszły. Są przeciętnie w cenach 4tys w górę (300,400 zł może do lekkich negocjacji) 

Z budżetu i w wygodzie masz w stali Marina Nicasio na 2x8. Dobry dobór rozmiarów u nich. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 21:16, adrionn napisał:

Otóż potrzebuje rower szybki, zwinny, lekki,

"Potrzebuję roweru szybkiego, zwinnego, lekkiego"...

Dalej mi się nie chce czytać.

Obecnie dorośli ludzie mają większe problemy z deklinacją niż nastolatkowie 30 lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam anyroada rozmiar M drugi tydzień i problem jest ten sam, ból pleców po między łopatki u góry. Kiedy jadę i staram się pilnować tego żeby nie jechać z uniesioną głową jest lepiej, ale tak czy siak nie da się z tym jeździć. Na początku po przesiadce z meridy cc było czuć że pozycja jest wygodniejsza ale teraz wychodzi na to że i w tym przypadku rama jest za duża. Choć wydawało się że M w anyroadzie będzie OK. 

Tylko teraz już nie wiem czy w przypadku kiedy kupię rower z faktycznie mniejsza ramą ból pleców ustąpi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że pomyślałem i pójdę, ale pytam dlatego że wcześniej w tym roku zanim kupiłem któryś z tych rowerów to przejechałem się parę razy starym MTB 19" około 26km i nic mnie nie bolało. Za to jak w niedziele przejechałem się dla próby tym samym MTB też pojawił się wcześniej wspomniany ból. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...