Skocz do zawartości

[Piasta] Jak szybko kręci się Nexus 8


Krzycho666

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio rower miejski Batavusa - nówka sztuka, powystawowa, zeszłoroczny model. Nexus 8, hamulce rolkowe, z przodu jakaś mała piasta bez prądnicy - niby też Nexus. Nie miałem do tej pory większego do czynienia z tym sprzętem i nie do końca wiem co tutaj jest normą, a co po za nią wykracza. Po zakręceniu pedałem w powietrzu, tylne koło robi ze 3 obroty i staje. Przednie radzi sobie znacznie lepiej - robi ich kilkanaście po zakręceniu ręką, jednak opór też zdaje się być jakiś dziwnie duży. Czy to normalne przy hamulcach rolkowych / piaście? Kręcąc czuje się taki dziwny opór, jakby hamulce cały czas były lekko zaciśnięte (?). Próbowałem uzupełnić w nich smar, jednak nie przyniosło to absolutnie żadnych zmian. Hamulce hamują normalnie. Przedni nawet nadmiernie mocno, stawiając dęba nawet przy niemałej prędkości. Tylni jakby delikatnie niedomagał - więc stąd też było moje podejrzenie o małej ilości smaru. Tylna piasta trochę sobie szumi podczas kręcenia, ale raczej brzmi to dość zdrowo - choć trochę jakby sucho (?). Coś mi z tym wszystkim nie pasuje, rower jakby próbował stać w miejscu - choć prowadzi się go lekko, to wyczuwalne są pod nogą jakieś dziwne opory i 'szumy' w pracy napędu.

Jakie są Wasze doświadczenia z tym sprzętem? Czy faktycznie te piasty i hamulce generują taki znaczny opór własny? Jak to powinno się zachowywać?

Z góry dziękuję za pomoc =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...