Skocz do zawartości

[adapter] adaptery do łączenia manetki Sram i hamulca Shimano - Trickstuff Matshi 14


bzx

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam komplet adapterów do połączenia manetki SRAM na obejmie hamulca Shimano, co oszczędza cenne miejsce na kokpicie ;) Jest to adapter identyczny z modelem Trickstuff Matshi 14. Jeden adapter był używany przeze mnie, ale preferuję ustawienie klamki hamulca w pozycji prawie poziomo i w takiej konfiguracji nie było wygodne korzystanie z manetki. To jak wygląda pozycja połączonej klamki i manetki przy użyciu tego adaptera można zobaczyć tutaj: https://imgur.com/jad39is

Ja miałem założony adapter przy tylnym hamulcu w pozycji "lewej", czyli mocowanie manetki było po lewej stronie od obejmy hamulca. Można jednak zamienić adaptery stronami i wtedy mocowanie manetki byłoby po prawej stronie od obejmy, co pozwala na dopasowanie położenia manetki wg swoich preferencji. Otwór w adapterze pozwala też na przesuwanie pozycji manetki w zakresie około 5mm.

Kompatybilne modele hamulców (typ I-SPEC-B):

  • XT BL-785-B
  • XTR BL-M987
  • XTR BL-M988-B
  • Zee BL-M640-B
  • Saint BL-M820-B 

Kompatybilne manetki napędu SRAM:

  • X7
  • X9
  • X0
  • XX
  • XX1

Więcej fotek na których widać sposób mocowania: https://imgur.com/a/y4Ca7NA

Cena za komplet: 59zł

SQyDOYY.jpg

 

rTlONUW.jpg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci na 100% potwierdzić że to będzie pasować bo nie widziałem tego nowego SLXa na oczy. Jeśli to jest I-SPEC-B identyczny z modelami które wymieniłem powyżej, to powinno być OK.

Możesz to niejako sprawdzić porównując swoją obejmę z tym zdjęciem: https://imgur.com/a/9YB5OpI – jeśli w Twojej obejmie jest otwór (zielona strzałka) w który wejdzie baryłka, i drugi otwór z boku obejmy (turkusowa strzałka), w który z kolei wejdzie śruba mocująca tą baryłkę – to znaczy że pasuje.

W zależności od rocznika hamulca otwór w który wchodzi baryłka może nie być idealnie pod wymiar baryłki. U mnie był ciaśniejszy i musiałem lekko zeszlifować baryłkę papierem ściernym (60 sekund szlifowania w rękach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 16:37, jalo1975 napisał:

Mam klamki slx BL M675 i BL M675B , manetki x0 . Jeżeli pasują to poproszę .

Hej. Przecież manetki SLX od XT niczym się nie różnią, za wyjątkiem jakiejś małej "śrubunki", która na montaż IspecB nie ma wpływu. Jeśli masz klamki do IspecB to manetki (adaptery) pasujące do IspecB będą pasować (nie ma znaczenia konkretny model).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...