Skocz do zawartości

[Przerzutka] Grupa Ultegra di2 z manetkami grupy Deore XT di2


Shan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy ktoś z Was orientuje się, czy możliwe jest użycie shifterów Deore XT di2 (Firebolt; SW-M8050) z grupą Ultegra di2? Wiem że przy manualach byłby to problem, bo naciągi linek inne, ale tutaj komputer steruje wychyleniem ramienia przerzutki, więc zakładam że to kwestia software'owa. 

Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie - skąd taki dziwny pomysł - spieszę z odpowiedzią; W przyszłym sezonie chciałbym zakupić nowy rower. Całe życie jeździłem na "góralach" ale ostatnio doszedłem do wniosku że kompletnie nie wykorzystuję ich potencjału, bo tak naprawdę jeżdżę głównie po mieście (czasami też po lesie ale do tego nie potrzebuję amortyzatora ani opon 2.25). Przyzwyczajenia robią jednak swoje i nie bardzo jestem w stanie przestawić się na kierownicę z dropem ani geometrię szosówek. Na szczęście znalazłem rodzaj rowerów który odpowiada moim oczekiwaniom. Producenci różnie je nazywają: rowery fitness'owe, hybrydowe, itp.

Przykład:

https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-fastroad-comax

Czasami pojawiają się na nich amortyzatory (w wariantach bardziej offroad'owych) albo geometria typowa dla szosówek. Niemniej, zawsze mają kierownicę typu flat bar, co - jak już wcześniej nadmieniłem - jest dla mnie bardzo istotne. Dlatego też pytam o połączenie Ultegry z XT (w kontekście manetek), bo zamierzam podmienić to co dostanę na rowerze na Ultegrę di2.

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Follow up;

Na zagranicznym forum dostałem linka z kompatybilnością komponentów Shimano (najświeższy dokument jest z 27.04) - http://e-tubeproject.shimano.com/guide/ - sekcja 'Compatibility Charts'. Diagram na pierwszej stronie (kolumna 'ROAD') pokazuje, że można dobrać manetki SW-M8050-L i SW-M8050-R (czyli Firebolty XT Di2) do przerzutek FD-6870 i RD-6870 (czyli Front i Rear Derailleurs Ultegry Di2). Wydaje mi się, że dobrze to zinterpretowałem, bo nie widzę tam dodatkowych obostrzeń, niemniej pogadam jeszcze dzisiaj z gościami z serwisu Gianta i napiszę co i jak.

Dla leniwych w załączniku PDF ze strony Shimano :)

Pozdrawiam!

HM-CC.3.3.3-00-EN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...