Skocz do zawartości

[Zgubiona śruba montująca lewe ramie korby] co robić


brzytwiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w trakcie przejażdżki odpadła mi śruba zaślepiająca lewe ramię korby Shimano RS500 w rowerze szosowym. Chciałem więc kupić nową, ale okazuje się, że zdobycie jej graniczy z cudem. Czy jazda bez takiej śruby to jest problem? - z tego co się orientuję to służy ona do zapobieganiu rozkręceniu się korby. Czy macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Będę wdzięczny za każdy pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej na tej stronie masz jeszcze drugą. Zmierz średnicę gwintu w osi. Są dostępne dla 15 i 20mm.

W każdym razie ta śruba służy tylko do ściągnięcia lewego ramienia z osią w trakcie montażu korby później nie spełnia żadnej funkcji. No może chroni nieco wnętrze osi przed syfem z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja myślałem, że ona trzyma korbę na miejscu, bo kiedyś najpierw spadła mi ta śruba (której nie zamontowałem od razu na miejsce po fakcie) a później na podjeździe odpadła cała korba. Więc myślałem, że ona ma coś z tym wspólnego. Ale skoro mówicie, że tak nie jest to jestem spokojny. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, brzytwiarz napisał:

Chciałem więc kupić nową, ale okazuje się, że zdobycie jej graniczy z cudem.

przeciez na allegro np jest tego sporo, bez problemu mozna kupic. Dla shimano dostepne sa te śruby w dwóch wersjach mtb i szosa, różnia sie tylko dlugoscią gwintu z tego co pamitam.

dzial Mechanizmy korbowe i czesci - w wyszukiwarce "lewe" i znajdziesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...