Skocz do zawartości

[Piasta] Defekt bębenka kasety Shimano - raczej nietypowy


Hybryd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Spotkał mnie ciekawy i potencjalnie niebezpieczny defekt bębenka kasety Shimano. Mam piastę Shimano FH-M8000  i na niej kasetę Shimano CS-M771 11-34, przebieg trochę ponad 800km,
więc sprzęt praktycznie nówka. 
Po przechyleniu koła tak 25-30 stopni od pionu, bębenek się blokuje (czyli grzechotka przestaje działać).
Po ustawieniu do pionu - podejmuje pracę. Jest to w 100% powtarzalne. Napisałem potencjalnie niebezpieczne zachowanie, bo przy pochyleniu na zakręcie spadł mi łańcuch, po mojej dość
nerwowej reakcji na zanik wolnego koła.
W/g serwisu, bębenek został źle złożony w fabryce, i trzeba by go rozłożyć i złożyć na nowo. Nie mieli czasu na dokładniejszą analizę, a ja i tak postanowiłem wymienić cały bębenek.
No i pytania, czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek i czy warto w ogóle bawić się w rozbieranie bębenka (co Shimano odradza) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić bębenek, a stary na części zapasowe. W tych piastach tzw. pieski mają boczną chorągiewkę, która współpracuje ze sprężynką, w odróżnieniu od bębenków niższych grup, gdzie pieski mają szczelinę przez środek i wspólną sprężynkę. Pieski są 4, lewe i prawe na przemian, lewe mają swoją sprężynkę, prawe swoją, bębenek działa spokojnie na 3, a nawet tylko na dwóch pieskach. Chorągiewka lubi się odłamać i wtedy mogą dziać się dziwne rzeczy, bo odłamane chorągiewki mogą się wewnątrz przemieszczać.

BTW: taniej może wyjść kupno nowej piasty i przełożenie tylko bębenka, cała reszta piasty na części zapasowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...