Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] Taniej nie będzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam stojaka do 230 zł razem z kosztami wysyłki, nie orientuje się w ryku i proszę o dobrą radę. 

Zainteresowałem się taką aukcją: http://allegro.pl/stojak-rowerowy-serwisowy-do-naprawy-rowerow-30kg-i7167775181.html?fromVariant=6981539959#thumb/8 i 

http://allegro.pl/serwisowy-stojak-rowerowy-mocny-do30kg-skladany-i7110090839.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no niby tak, jednak łapanie za sztycę a nie w miejscu środka ciężkości roweru ( mniej więcej ) do mnie nie przemawia. Jeśli ktoś dużo rowerów serwisuje to rozumiem, że plecy wyprostowane itp. ale dla zwykłego zjadacza chleba który raz na jakiś czas chce coś wyregulować itp. to w zupełności wystarczy taki ( moim zdaniem )

http://allegro.pl/stojak-rowerowy-skladany-serwisowy-na-rower-i6340387513.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, SoloTM napisał:

Jeśli linki idą górą na zewnątrz ( chyba bez znaczenia czy na samej górze czy pod górną rurą ) to takie stojaki średnio się nadają ?  Jak radzicie sobie z zakleszczaniem linek w łapie trzymającej rower ?

Normalnie. Ja nie łapię za sztyce bo mam karbon i mam cykora :)

łapię za środek rury górnej pod która idą linki. I nie mam z tym problemów bo nawet są takie 'prowadnice' w tym lidlowskim stojaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoloTM napisał:

dla zwykłego zjadacza chleba który raz na jakiś czas chce coś wyregulować itp. to w zupełności wystarczy taki ( moim zdaniem )

http://allegro.pl/stojak-rowerowy-skladany-serwisowy-na-rower-i6340387513.html

Ja jestem zwykłym zjadaczem chleba i podziwiam jak można cokolwiek na tych pierdółkach robić. Pole manewru jest bardzo małe, ale za taką cenę nie ma co wymagać. To już chyba dla naprawdę mocno niedzielnych serwisantów. Miałem kiedyś podobne cudo, tyle że z hakiem. Nigdy więcej, nawet jako stojak się u mnie nie sprawdziło.

@Ryszard48 Moim zdaniem nie powinieneś mieć problemu tutaj. W najgorszym wypadku gdybyś się zdecydował, i coś było by nie tak, pamiętaj że masz prawo zwrotu towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

10 godzin temu, Ryszard48 napisał:

Wydaje mi się, że JULI będzie dobre, ale złapanie poziome chyba będzie niemożliwe, bo mam rurę w kształcie trójkąta w dodatku zwęża się w kierunku sztycy.

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-mtb-Cube-Aim-SL-29-blacknflashred-2017/10916  - tutaj dobrze widać

Też mam trójkątną rurę i zwężającą się. To czerwone to są gumki które ściskają ramę i dodają dodatkowe tarcie. Na dodatek w stojaku z Jula uchwyt się obraca - co pozwala na "wyważenie" roweru - ustawienie pod takim kątem uchwytu żeby korelował z kątem rury. Generalnie ten z Jula daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten z Juli i trochę mnie denerwuje. Po pierwsze łapa jest skręcana, a nie ściskana, a po drugie, gdy łapię za sztycę, to notorycznie wypadają mi te gumki czerwone i proces wieszania zaczynam od początku. Czasami mam wrażenie, że osiem rąk mi potrzebne do wieszania na nim roweru. Ogólnie spoko, jak masz wystarczająco siły w rękach to złapiesz za sztycę i ustawisz rower jak chcesz. Polecam, ale wolałbym, żeby łapa pracowała jak w tym z Lidla.

A co do tego typu stojaka:

image.png.48689ba74a37378fb345fcc5a623ebd1.png

Ciężko hamulce na nim podregulować (zwłaszcza tarczowe), a o czyszczeniu / wymianie łożysk sterów można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, t.j.tomasz napisał:

Ciężko hamulce na nim podregulować (zwłaszcza tarczowe), a o czyszczeniu / wymianie łożysk sterów można zapomnieć.

Tylko tarczowe i to w przypadku gdy zacisk jest na dole ( w rogu trójkąta ) choć i to nie przeszkadza za bardzo. Na małym stojaku jak chcesz odkręcić/dokręcić cokolwiek mocniej ( pedały, miski suportu, korbę na kwadrat, octalink ) to robisz ręką myk i rower stoi tylnym kołem na ziemi, myk i stoi na stojaku, nie trzeba ściągać, podnosić, uważać na linki i pancerze przy blokowaniu łapą, lakier etc. Mogłbym dalej  wymieniać, ale mi się nie chce - jeden i drugi ma zalety  i wady.

ergonomiczny-stojak-serwisowy-na-rower-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.04.2018 o 10:28, SoloTM napisał:

Tylko tarczowe i to w przypadku gdy zacisk jest na dole ( w rogu trójkąta ) choć i to nie przeszkadza za bardzo. Na małym stojaku jak chcesz odkręcić/dokręcić cokolwiek mocniej ( pedały, miski suportu, korbę na kwadrat, octalink ) to robisz ręką myk i rower stoi tylnym kołem na ziemi, myk i stoi na stojaku, nie trzeba ściągać, podnosić, uważać na linki i pancerze przy blokowaniu łapą, lakier etc. Mogłbym dalej  wymieniać, ale mi się nie chce - jeden i drugi ma zalety  i wady.

Ciekawe jak tam włożyć rower ze sztywną osią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...