Skocz do zawartości

[czy warto dopłacić] FOX - rękawiczki


Dagas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam do was pytanie. Planuję kupno rękawiczek rowerowych [marki FOX, ponieważ jestem strasznym perfekcjonistą i skoro już mam spodenki i koszulkę FOX to rękawice muszą być także tej marki.. wiecie jak to jest ;D] i myślałem nad czterema konkretnymi modelami:

FOX Ranger Glove, 109 PLN

FOX Ranger Gel Glove, 139 PLN

FOX Dirtpaw Race, 139 PLN

FOX Dirtpaw Sayak, 139PLN

Które z tych rękawic są według was najlepsze? Pod względem komfortu użytkowania i wytrzymałości oczywiście, wygląd to kwestia osobista aczkolwiek mi najbardziej podobają mi się Sayaki. Czy warto dopłacić 30 zł do gel, race lub sayak? Kumpel używa dirtpawów na crossie, na rower także się nadają, prawda? Ah, rękawiczki muszą być przewiewne. Jeżdżę codziennie, także w lato.

Z góry dzięki za odpowiedź i sorry za tak głupie pytanie, ale naprawdę jestem całkiem zielony w tym temacie i żadnych rękawiczek nie miałem ani razu na dłoni, a budżet mam bardzo ograniczony i nie chciałbym wydać więcej niż te 140zł na rękawiczki, i tak już to trochę naciągnąłem ponieważ miałem wydać początkowo 100zł. 

A może nie brać foxów tylko znajdę coś znacznie lepszego w tej cenie? Wtedy moge zrezygnować z perfekcjonizmu [pójść na terapie ^^]. Miłego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ranger Glove i używam. Są OK, ale dość szybko rzep przestał się rzepić. Wszyłem nowy rzep u krawcowej za 10 zł. Przewiewne na pewno są. Tylko skąd taka cena, ja moje kupiłem normalnie w sklepie za 75 zł.

Czy brać wersję z żelem czy nie to zależy tak naprawdę od tego, jakich używasz gripów. Miękkie gripy - nie potrzebujesz żelu, twarde - mozesz wziąć żel.

Dirtpawy to raczej rękawice na motor, są znacznie grubsze, więc przewiewności raczej nie uświadczysz, do tego mogą utrudniać obsługę manetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, a więc tylko pozostało mi poszukać zwykłych rangerów, na internecie szukałem, zwykle po 109zł znajdowałem a w pobliżu nie mam żadnego sklepu gdzie można byłoby kupić cokolwiek od FOXa. Mimo to poszukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, teraw napisał:

Dirtpawy to raczej rękawice na motor, są znacznie grubsze, więc przewiewności raczej nie uświadczysz, do tego mogą utrudniać obsługę manetek.

Na motocykl enduro/MX, a to wiele zmienia. Z pewnością nie są tak przewiewne jak modele z wierzchem z cienkiego materiału, ale to nie znaczy, że ręka w moment się w nich zagotuje. Sztywność to też nie problem, to nie są grube skórzane rękawice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym przede wszystkim takie które zasłonią całą dłoń i kawałek nadgarstka. Używałem accent hero, miałem wczoraj wypadek przy dużej prędkości, mocno zjadło mi skórę i kość trójgraniastą, hamowałem rękoma, a rękawiczki całe. Teraz będę własnie wymieniał na jeszcze nie wiem jakie, mam na jeszcze z miesiąc może i dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, teraw napisał:

Mam Ranger Glove i używam. Są OK, ale dość szybko rzep przestał się rzepić.

Potwierdzam, ta sama historia u mnie. Po sezonie rzep pada. Żenada żeby w rękawiczkach za tą kasę stosowali takie kiepskie rzepy. Miałem kiedyś taniutkie Accenty, rozleciały się, dziury porobiły, a rzep trzymał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam...
Answer - Gentleman HOUNDSTOOTH GLOVES

brak rzepu - brak problemu ;-) siedzą idealnie, z góry lekko przewiewne, wzmocnione przy kciuku, dobrze zszyte (nic po roku się nie pruje), no i cena - poniżej 100 zł
dwie pary takich, albo raz fox - jak masz $ to kup co ci się podoba, jak nie chcesz szastać... to polecam answery ;-)

tu masz nawet za 68 zeta - KLIK (mają też dwa inne kolory)

houndstooth-full-size.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...