Skocz do zawartości

[2500] Rower dla otyłego


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie do kogoś kto ogarnia temat. Chciałbym kupić rower do 2.5 tyś. zł, ale jest problem, ponieważ ważę 139 kg, 187 cm wzrostu i tu pojawia się problem ze znalezieniem roweru. Chciałbym jakiś rower MTB do jazdy po mieście i czasem jakąś leśną drogą, ale głównie scieżki rowerowe i asfalt. Czy jest tu ktoś o podobnych gabarytach do mnie i kupił sobie jakiś rower, który wytrzymuje? Proszę o pomoc z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 192 cm wzrostu i ważę ponad 125 kg, od dwóch lat jeżdżę na B'Twin 540. 

Używam go praktycznie codziennie, dojazdy do pracy i weekendowe wypady.

Przeżył spotkanie z TIRem na skrzyżowaniu. Po wypadku zmieniłem mu napęd na przerzutki XT i korby Deore ze zintegrowaną osią.

 Do codziennego  użytku polecam jak najbardziej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTB wcale nie jest bardziej wytrzymały od roweru Trekkingowego wprost przeciwnie jak podają producenci w instrukcjach i warunkach gwarancji, chodź sprawia wrażenie że jest mocniejszy. Kross ma górskie do 115kg DMC, Trekkingowe 125kg DMC (Lazaro też 125), ale czytałem wczoraj historię że osoba 200kg jeździła na Krossie i rower wytrzymał. Ważne też żeby miał obręcze wzmacniane oczkowane pod nyple i porządne piasty.

https://forum.szajbajk.pl/topic/93-rower-mtb-29er-dla-faceta-120-kg/

Unibike jest do 140kg masa rowerzysty i bagażu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy naprawdę jest ci potrzebny MTB do jazdy po ścieżkach rowerowych, asfalcie i czasem leśna droga. Tu raczej cross był by lepszym wyborem, z bardziej dostępnych crossy Unibike mają dopuszczalną masę 140 kg. A z innej strony nie wiem czy  używany miejski holender z przerzutką Nexus nie byl by lepszym wyborem - Gazelle, batavius i podobne. Te powinny też wytrzymać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamx napisał:

MTB wcale nie jest bardziej wytrzymały od roweru Trekkingowego wprost przeciwnie jak podają producenci w instrukcjach i warunkach gwarancji, chodź sprawia wrażenie że jest mocniejszy. Kross ma górskie do 115kg DMC, Trekkingowe 125kg DMC (Lazaro też 125), ale czytałem wczoraj historię że osoba 200kg jeździła na Krossie i rower wytrzymał. Ważne też żeby miał obręcze wzmacniane oczkowane pod nyple i porządne piasty.

https://forum.szajbajk.pl/topic/93-rower-mtb-29er-dla-faceta-120-kg/

Unibike jest do 140kg masa rowerzysty i bagażu

 

 

 

Tak, tylko trzeba wziąć pod uwagę jeszcze ich bazowe przeznaczenie. MTB są do szaleństw po górach/lasach i osoby ustalajace limity muszą wziąć to pod uwagę. Zwykłe trekkingowe do spokojnej jazdy. Inna wytrzymałość jest potrzebna do spokojnej jazdy, a inna do szaleńśtw. Mimo wszystko więc uważam, że nawet jeżeli oficjalnie dany rower MTB jest przeznaczony dla osób o nieco niższej wadze, to jednak jest bardziej wytrzymały od typowego roweru trekkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hulk14 napisał:

Tak, tylko trzeba wziąć pod uwagę jeszcze ich bazowe przeznaczenie. MTB są do szaleństw po górach/lasach i osoby ustalajace limity muszą wziąć to pod uwagę. Zwykłe trekkingowe do spokojnej jazdy. Inna wytrzymałość jest potrzebna do spokojnej jazdy, a inna do szaleńśtw. Mimo wszystko więc uważam, że nawet jeżeli oficjalnie dany rower MTB jest przeznaczony dla osób o nieco niższej wadze, to jednak jest bardziej wytrzymały od typowego roweru trekkingowego.

Istotne jest to, czy w razie czegoś chce zachować gwarancje czy też z góry zakłada że jest w stanie np. wymienić ramę na swój koszt. Druga sprawa producenci patrzą na stałe obciążenie sakwy, bagaże + ciężar rowerzysty i chwilowe działające na ramę przeciążenia przy szaleństwach jak to określasz i pakują grube balony na koła żeby te przeciążenia tłumiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe u mnie w "city" ludzie o podobnych gabarytach (125 +) coraz częściej wybieraja faty. Coś w deseń http://allegro.pl/bottecchia-140-senales-fatbike-darmowa-dostawa-i7299089553.html i faktycznie pomykaja tym wszędzie. Nie mam pojęcia jak z wytrzymałościa ale pytalam w rowerowym przy okazji zero problemów. Nawet korby ponoć dają radę. 

Lub faktycznie zostanie Ci unibike Zethos czy Xenon lub czytałam gdzieś o niemieckich Kalkhofach że udźwig maja nawet powyżej 150 KG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...