Skocz do zawartości

[Renowacja ramy] Aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem uzywany rower z rama aluminiowa jest troche pobijana zwłaszcza pod spodem od strony wkrecania suportu Jest tam polozona baza podkład i malowanie oraz na zewnatrz bezbarwny połysk. Jest mozliwośc piaskowania ale czy to nie wpłynie negatywnie na rame? Ewentualnie jakis srodek do ściagania starej farby i podkładu z roweru gdzies mozna zakupić do ramy aluminiowej. Samo malowanie dzwoniłem wyszło by całe 80 zł u specjalisty. Prawdopodobnie jest to rama alu 6020 naprawde lekka. Czy poprostu nic nie robić i zostawic ja taka jak jest teraz. Z drugiej strony chciałbym cała odnowić nim zaczne ja składac. 

DSC02408.JPG

DSC02409.JPG

DSC02410.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Są takie środki, ciekawie jest to opisane w linku poniżej. Czy akurat ten środek zadziała na położony podkład i bezbarwny nie wiem. Warto usunąć starą farbę, usunąć papierem ściernym rysy, etc., może nawet zaszpachlować. Swego czasu to robiłem z całkiem niezłym, acz nie do końca doskonałym skutkiem. 

https://43ride.com/roznosci/2014/raw-o-usuwaniu-lakieru-z-ramy-rowerowej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thomass13 napisał:

Dzwoniłem do firmy w Czestochowie i tam człowiek doradził mi cos takiego http://allegro.pl/zel-do-usuwania-lakieru-paint-remover-1l-ranal-i6848652113.html?reco_id=6528be50-46f9-11e8-92b8-246e96321c80 wiec lepiej bedzie jak do temtu tak podejde i samemu to wykonam 

To jest właśnie ten środek, o którym pisałem, tylko etykieta jest stara.

Skład jest następujący: Dichlorometan, Aceton, Izopropanol. Dwa ostatnie raczej nie reagują z aluminium. Co do pierwszego, to nie wiem... Może ktoś będzie wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie rozmawiałem z tym gosciem co miałby mi malowac rame aluminiowa. I powiedział że tylko piaskowo by ja wymalował. Wiec jednak nie ma sensu środka do ściagania lakieru kupować i musze do piaskowania oddać potem by wymalował na jaki kolor mi pasuje. Bedzie lakier wypalany w piecu. Tak to by wyglądało. Wiec najpierw piaskowanie potem malowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piaskowaniem to ostrożnie. Kiedyś malowałem swoją. Zawiozłem do najlepszego zakładu w okolicy. Powiedzieli, że takiej ramy się nie piaskuje, bo ma bardzo cienkie ścianki i można ją uszkodzić (potrójnie cieniowana). Opcją było  użycie łupin orzecha, ale i tak nie dawali gwarancji. Natomiast najłatwiejszym sposobem była chemia. Po takiej kąpieli rama była goła i czysta. Prosta robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem i faktycznie temperatura wypalania w piecu 200 stopni :D Z drugiej strony nie wiem czy ja poprawiać czy jeździc jaka jest moim zdaniem jeszcze bedzie a odpryski wymalowałem tez podobnym kolorem co teraz. Wziąłem pędzelek farba w puszce cos jak hamerite i pojechałem delikatnie nie cała rame tylko te obicia i otarcia. Tak sie ta rama mniej wiecej prezentuje z nowym widelcem w sumie wybierakiem nierowności. Mam nadzieje że farba jakos negatywnie nie wpłynie na rame roweru(aluminium).

Jak usunąć stare załaczniki (zdjęcia)aby móc nowe tutaj wrzucić?

DSC02416.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...