Skocz do zawartości

[Thru axle] 12mm Piasta przedniego koła


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pytnaie, bo niie mogle sie doklikac o co chodzi...

Kinesis robi widelce do ATRa opisane jako 12mm Thru-axle  - na obrazku widac wymiar na osi 12x133B for ROAD. 

Czy ktos moze powiedzieć co to za standad, i jaka pisata bedzie do tego widla pasowac bez wiekszego czarowania, na standardowych end capach bez konwersjio i magii.

I pytanie drugie, jesli mam koło 15x100, czy da sie cos poczarowac zeby pasowało do w/w widła ?  Piasta to easton x4, z tego co wiem endapcy do niej sa w dwóch wersjach 9x100  i 15x100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki wszystki za odpowiedzi, powiedzmy ze temat sie wyjasnił, niestety nie po mojej mysli, mam kolo 15x100 ;-((

Szkoda że nie dostane fabrycznych endcapów do X4, jakos nie wiem czy toczenie 12x100 to jest opcja w ktora chcialbym wchodzic, bo z jakiego materiału to zrobić ? Z klocka alu ?  Kusi mnie frame set Tripstera ATR v2,  ale teraz doszlyby do tego jeszcze nowe koła ... robi się drogo już b.drogo ... ;-((

Jeśli mialbym kupowac jakies kola/piasty to bylby to zestaw oparty o DT 350 lub 240, inne rozwiazania mnie ..... nie beda pasowac koncepcji  roweru :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli koło da się włożyć do widelca (czasem endcapy 15mm są za szerokie i nie można ich wsunąć w widelec)

to wtedy możesz kupić pręt aluminiowy fi16mm i dać go tokarzowi tak żeby wykonał w nim otwór 12mm i na zewnątrz obrobił do 15mm.

Taka tulejka włożona w piastę umożliwi Ci użytkowanie koła bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...