Skocz do zawartości

[Rama] Sundance medison-dokupienie części.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum.  Chcę złożyć rower na nowej ramie ale przy wykorzystaniu części ze starego roweru. Stary rower jest treckkingowy na kołach 28". Zależało mi na tylnym hamulcu tarczowym umieszczonym na poziomej rurce ramy. Zakupiłem więc ramę. I tu zaczyna się kłopot. Stara rama ma stery klasyczne nakręcane 1" . Widelec jest amortyzowany i pod hamulec tarczowy.Nowa rama jest pod stery półzintegrowane. Niestety przed zakupem ramy nie sprawdziłem , że moj widelec ma rure 1". Niestety stery jakie znalazłem półzintegrowane nakręcane są tylko na 1 ,1/8". Czy da się jakoś wykorzystać moje widełki? Może jakiś adapter? Jeśli musiałbym wymienić widełki  to jakie będą w miare dobre? Muszą być amortyzowane.Jazda tylko po asfalcie czasem dziurawym. Dojazd do pracy i z powrotem. Razem około 10km dziennie.Oprócz widełek i sterów  co jeszcze musiałbym dokupić? Może jest to durne pytanie ale kompletnie umknęła mi ewolucja rowerów i jestem z 10 lat do tyłu. Info które jest wyżej to jest to co znalazłem w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Ogarnołem stery i mostek pozostają mi tylko widełki. Możecie polecić jakieś widełki amortyzowane tak do 300zł. ? Wymagania to mocowanie hamulca tarczowego IS aby można było założyć błotnik  z drutem V. Fajnie aby były jakieś tam regulacje i tłumienie. Mogę nie znacznie przekroczyć budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...