Skocz do zawartości

[szosa] B'twin Ultra rozmiar ramy


arbike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu roweru B'twin Ultra 900 Af jednak mam mały problem z doborem ramy. Mam 180cm wzrostu i przekrok 84cm, B'twin zaleca M jednak większość producentów dla takich wymiarów zaleca ramę 55/56cm. Przymierzałem M i L, M wydaje się za krótka, L natomiast ma przekrok na styk i obawiam się że przy dłuższej przejażdżce okaże się za długa. Jakie są wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie M, to chyba 55 rozmiar w btwin, a L to 57, chyba. L za duża. Ja mam btwina 540 w L, ale 183wzrostu i 87 przekrok, mostem zmieniłem na krótszy, siodło na maxa do przodu. Realne rozmiary ram sa na stronie brytyjskiej btwina czy dechatlonu, dla roznych modeli roznie to wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Ultra 940 AF w rozmiarze S wzrost 172 i 83 przekrok , wydawało mi się że będzie mała .

Jeździ mi się bardzo dobrze , nic nie wymieniane tylko dobrze ustawione , kręcę dystanse 100+ bez większych problemów , na twoim miejscu brałbym M , w razie czego zawsze można mostek dać dłuższy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...