Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
fatall1ty

[problem] ocieranie łańcucha o wózek Alivio 3x9

Rekomendowane odpowiedzi

fatall1ty

Witam, kupiłem w tamtym tygodniu rower Vellberg Explorer 4.1, rower miał być wyregulowany, a okazało się, że nie jest. Zaprowadziłem go do serwisu rowerowego na regulację, ale dalej coś jest nie tak. W pozycji 1-3 łańcuch ociera o wózek, tak samo 3-9, czy to wina złego wyregulowania przerzutki? Drugą sprawą jest dziwnie cykanie z napędu, trochę mnie to niepokoi, słyszalne jest przy ustawieniu przerzutki na 2-4, pojawia się średnio co 3-4 sekundy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

1-3 i 3-9 oznacza co? 1 z przodu i 3 z tyłu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fatall1ty
Teraz, skom25 napisał:

1-3 i 3-9 oznacza co? 1 z przodu i 3 z tyłu?

Tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM
Napisano (edytowane)

Wkręć śrubę regulacyjną w manetce przedniej przerzutki ( przy kierownicy ) prawie całkowicie ( w 90 % ) .Wrzuć z przodu na najmniejszą zębatkę, z tyłu na największą. Poluzuj linkę imbusem na przerzutce, żeby była max luźna, ma wisieć z boku. Wózek przedniej przerzutki ustaw tak ( śrubokrętem na  śrubie regulacyjnej przedniej przerzutki  L ) żeby wewnętrzna część wózka była oddalona od łańcucha o jakieś 2 mm. Przykręć linkę, minimalnie tylko naprężając ją - nie za mocno. Wykręć o 1 pełny obrót śrubę L. Zobacz czy wszystko działa.

Edytowane przez SoloTM
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta