Skocz do zawartości

[problem] ocieranie łańcucha o wózek Alivio 3x9


fatall1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w tamtym tygodniu rower Vellberg Explorer 4.1, rower miał być wyregulowany, a okazało się, że nie jest. Zaprowadziłem go do serwisu rowerowego na regulację, ale dalej coś jest nie tak. W pozycji 1-3 łańcuch ociera o wózek, tak samo 3-9, czy to wina złego wyregulowania przerzutki? Drugą sprawą jest dziwnie cykanie z napędu, trochę mnie to niepokoi, słyszalne jest przy ustawieniu przerzutki na 2-4, pojawia się średnio co 3-4 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręć śrubę regulacyjną w manetce przedniej przerzutki ( przy kierownicy ) prawie całkowicie ( w 90 % ) .Wrzuć z przodu na najmniejszą zębatkę, z tyłu na największą. Poluzuj linkę imbusem na przerzutce, żeby była max luźna, ma wisieć z boku. Wózek przedniej przerzutki ustaw tak ( śrubokrętem na  śrubie regulacyjnej przedniej przerzutki  L ) żeby wewnętrzna część wózka była oddalona od łańcucha o jakieś 2 mm. Przykręć linkę, minimalnie tylko naprężając ją - nie za mocno. Wykręć o 1 pełny obrót śrubę L. Zobacz czy wszystko działa.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...