Skocz do zawartości

[Przerzutka przód] Shimano FD-TY500


Uneur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniłem w swoim rowerze korbę Shimano FC-TY 301 42 T (z uwagi na zużycie) na korbę Suntour XCR6 44T, zapomniałem o pewnym drobiazgu moja przerzutka przednia (Shimano FD-TY500) obsługuje tylko do 42T. Zastanawiam się teraz jak właściwie dobrać przerzutkę jeśli rura pod siodłem nie jest prostopadła do osi suportu, a pod kątem 73 stopni, ewentualnie czy da się jakoś zostawić mocowanie a wymienić resztę i czy ma to jakiś sens? Co polecicie jeśli chodzi o zakup przerzutki przedniej pod 44 T i 8 rzędów z tyłu.

Manetki z Shimano Altus SL-M310

Piszcie czego brakuje do prawidłowej oceny sytuacji ;) z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słyszałem że z decore są bardzo fajne, miałem z tyłu wymieniać bo mam z altusa.

100% pewności że rura ma 31,8 mm, a tak w sumie patrząc może i warto kupić z przodu droższą, bo ją i tak chyba rzadko się wymienia.

Tylko pytanko czy ta trzecia, nie będzie stwarzać problemów przy pochylonej rurze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Cie pomęcz, jeśli można. Te które podsyłasz są down swing, ja miałem top i się tak zastanawiam czy było by coś z decora na top swing, bo allegro chyba nie posiada w podobnej cenie albo źle szukam, znalazłem jedynie ten mój badziew z turneya i altusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wg. mnie down swing. Nie łapią luzów i mają mocniejsze sprężyny. Chyba, że masz fulla i rurę która kończy się zaraz powyżej mocowania przedniej przerzutki. Jeśli chcesz na siłę to poszukam.

Te modele które zaproponowałem są bardzo wytrzymałe. Szczególnie deore xt 738 i 751. Prawie niezniszczalne.

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-przod-shimano-deore-xt-m-750-CID767-IDrQ3il.html#1d223252fe

zadzwoń po rozmiar

 

https://www.olx.pl/oferta/przerzutka-przednia-deore-xt-x-3-sztuki-CID767-IDfY1Vz.html#1d223252fe

tu ponegocjuj cenę bo drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ma jeszcze mocniejszą sprężynę ( xtr nigdy nie używałem ani nie regulowałem) i nawet niektóre miały regulację napięcia tej sprężyny oraz niższą wagę. Używam natomiast dokładnie tego modelu który wybrałeś ( wcześniej xt top swinga oraz kilka lx-ów ) i myślę, że mocniejsza sprężyna już niepotrzebna. ( porównanie w regulacji całej masy innych przerzutek też mam) Dopóki przerzutka nie dostaje luzów, nie jest pogięta ani wózek nie jest już wytarty od łańcucha to w niczym nie traci swoich pierwotnych właściwości.

A czy jest sens miec xtr. To już temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...