Skocz do zawartości

[Wybór do okolic 2500] RockRider 560 vs Romet Mustang 1 a może coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam roweru - głównie las, okolice 2500zł. Mam 180cm wzrostu, 70kg. 

Zastanawiam 'się nad Btwin RR 560 lub Romet Mustang. Oczywiście czekam na inne Wasze propozycje jeśli będą to lepsze rowery od tych wymienionych. 

Btwin ma 27,5. Na 29" nigdy nie jechałem, także w sumie to nie mam doświadczenia i wiedzy między dwoma rozmiarami. Romet widziałem ma opcje 27,5 i 29. Natomiast zależy mi bardziej na zwinności, więc raczej celuję w 27,5". 

Co mnie zaskoczyło to to, że porównując Rometa z zeszłego roku do tegorocznego to wydaje mi się, że obecny ma gorszy osprzęt a dodatkowo jest droższy.... 

Ponadto słyszałem, że serwis amortyzatora powietrznego jest o wiele droższy niż sprężynowego i trzeba taki serwis robić raz do roku. Ze względu na koszta serwisowe, o ile to prawda, chciałbym sprężynowy.

Co do Sram X5 to słyszałem różne opinie - w sensie porównawczym do Shimano. Jedni mówili, że to klasa Deore, inni że Alivio. Jako, że nie jestem jakimś specem rowerowym - dotychczas jeździłem jakimś starszym rowerem i w zasadzie to go nie serwisowałem, to prosiłbym Was o pomoc. Który z tych dwóch rowerów będzie lepszy lub jaki inny jeszcze możecie polecić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że fajnie byłoby trafić mustanga z ubiegłego roku ale to raczej kwestia Olx. Na rok obecny prezentuje się nieźle. Wg mnie warto uwagi bardziej niż btwin obecnie. A co do kół to jest wiele tematów. Trzeba spróbować bo samo dyskutowanie niewiele wniesie. Możesz pooglądać filmy z relacjami odnoście doboru kół. Wszystko zależy tak naprawdę od geometrii rowerów a nie samego koła. Co do porównania sram shimano to też było już sporo odnośników do tych tematów. Zależy od preferencji. Chociażby https://www.trasymasy.pl/przerzutki-sram-x3-xx1/

http://blog.bosorowerem.pl/?p=798 zwykle tematycznie powtarzane. Podobnie z ceną czy jakością obu grup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...