Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
djmarco83

[wymiana klocków] Wymiana klocków na mocniejsze bez wymiany tarczy - czy ma to sens?

Rekomendowane odpowiedzi

djmarco83

Mam coś takiego http://www.tektro.com/products.php?p=34

Niestety ale to skutecznie nie hamuje. Zastanawiam się nad zmianą klocków ale kiedyś słyszałem, że jak wymieniać to klocki i tarcze.

Co radzicie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph
Napisano (edytowane)

Źle słyszałeś. W każdym pojeździe czy to rower, czy samochód czy motocykl tarcze przeżywają spokojnie kilka kompletów klocków, bo zużywają się po prostu dużo wolniej.

Na dowód mogę powiedzieć, że u mnie w TEKTRO Draco założyłem właśnie 3 parę klocków. Jeśli masz tam oryginalne klocki to rzeczywiście mogą hamować słabo, bo to zwykłe organiki. Załóż sobie półmetaliczne A2Z lub Jagwire, a odczujesz poprawę.

Pamiętaj tylko, że nowe klocki trzeba najpierw dotrzeć z tarczą, czyli hamować raczej spokojnie przez kilka/kilkanaście pierwszych km.

Edytowane przez seraph
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83
Napisano (edytowane)

Super. Dziękuję. Tak zrobię ale proszę powiedz mi, masz jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na allegro?

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83
Napisano (edytowane)

Dzięki. Widziałem to ale zastanawiał mnie ich kolor bo na innych widziałem niebieskie.

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzającego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

Kupiłem te ECO. Jak przyjdą to zdam relacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fw66

W specyfikacji jest informacja, że siedzą tam klocki ceramiczne. Teoretycznie lepszych nie ma. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

Dzisiaj wyciągałem i u mnie są organiki. Niestety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
przemogg

No i jak się spisują te ECO? Oryginalne klocki nie porywały  i zamontowałem zwykłe shimano B01 bodajże i jest poprawa ale nadal nie to co chciałem.

pozdrorower

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

Mi jeszcze nie przyszły więc się nie wypowiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

Przyszły, założyłem, przejechałem z 10km i... Efektu wow nie ma. Hamują lepiej ale nie tak jak bym się spodziewał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Dotrzyj i wtedy stwierdzisz. Ja wczoraj akurat pierwszy maraton zaliczyłem na nowych klockach i kilka razy przy hamowaniu mi przyczepności opon brakło, ale nigdy siły hamowania. Wcześniej na A2Z też nie narzekałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

U mnie to zapewne kwestia masy zestawu. Razem ze mną waga to 140kg. Kolejne lepsze są całe metaliczne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
przemogg

metaliki, no i wielokrotnego użytku bo jak zalane olejem to można je wypalić a żywica w zasadzie to tylko do kosza; i jak dalsze wrażenia z tych ECO?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

Nie jestem zadowolony z nich. Mam ebike i masa jest spora. Nie wiem, czy to może też być wina tarcz. Metalik jakie polecacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Tylko, że metaliki to nie same zalety. Są głośniejsze, a dobrze hamują dopiero po rozgrzaniu - jak sportowe w samochodach. Może to i kwestia tarcz, a może w ogóle masy i hamulców rowerowych, bo 140 kg to już podchodzi pod masę małego motocykla.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fw66

Kolega ma racje. Jesli nie smigasz po górach ani w wyścigach to zakładanie metalików nie ma sensu. Jeśli półmetaliki nie działają, to przyczyny szukaj w samych hamulcach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
djmarco83

A jakie ceramiki polecacie albo np kewlarowe?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta