Skocz do zawartości

[szosa] Pomoc w wyborze


Gacek891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam szosy dla siebie do celów treningowych. Obecnie mam specialized sworks tarmac sl2 ale czas na zmiany. Generalnie jeżdżę ok 600km miesięcznie. Przeważnie jest to teren górzysty(ok Babiej góry, gorc i Tatr) Więc też szukam takiego roweru dla siebie. Wybrałem 3 opcje :

Specialized Tarmac comp 2017 na ramie sl5 osprzęt prawie pełna ultegra 6800 oprócz korby rotor 52/36, koła Dt swiss r460, cena ok 7,4 tys zł

Trek emonda sl6 pro 2017 osprzęt pełna ultegra 6800 korba 50/34, koła dt swiss race split cena ok 6,2 tys zł

I nowy Cube Attain GTC Sl  2018na ultegrze r8000 i kołach fulcrum racing 77 za 7 tys zł.

 

Więc co o tym myślicie? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje :) Mój wzrost 183cm i 82 kg. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może pasowałaby do tego wzrostu nasza rama w rozmiarze 59 cm lub 57 cm - zależy od długości wew. strony nogi.

Za niewiele ponad 7 tys nowy rower, na SRAM FORCE, komponenty w tym przełożenia, kolor owijki wybiera się samemu:

https://www.rosebikes.pl/bike/rose-xeon-team-cgf-force/aid:887397  Rower składamy na dobrych kołach DT SWISS. Rama to dość sportowa wersja endurance (radzę usunąć wszystkie podkładki). 

A za około 8 tys zł rower na SRAM FORCE i z typowo sportową geometrią o wadze około limitu UCI 6,7 kg, koła o wadze 1400 g para, w góry na pewno się nada gdy dobierze się odpowiednie przełożenia. Model na Ultegrze 6800 jest o 100 euro droższy. Wygrał ostatnio parę testów porównawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa - rower za 8,4 tys (2099 euro) ma pełną Ultegrę M8000 (od hamulców, przez korbę po kasetę) i jest lżejszy od Emondy o dobre pół kilograma (6,8 vs 7,3): https://www.rosebikes.pl/bike/rose-x-lite-two-ultegra/aid:2681186  ponadto możliwy jest wybór komponentów, bo nie jest to rower z półki.  Nasz rower ma też koła o masie ok 1400 g vs 1750 g w Treku - to znacząco poprawia osiągi na podjazdach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...