Skocz do zawartości

[Amortyzator] przedni do Kross Hexagon R6


dbsto3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam prośbę o poradę. Syn posiada rower Kross Hexagon R6 na kołach 27,5". Jest w nim fabryczny przedni "uginacz". Jednak przy wadze rowerzysty około 40kg on w zasadzie nie działa. Co radzicie zrobić - pogodzić się z tą sytuacją czy zainwestować w coś np. powietrznego co można będzie doregulować do tej wagi? Budżet powiedzmy do 1000zł. Więcej myślę nie będę dokładał do roweru o tej wartości. Co prawda kolejny rower można też kupić z identycznym rozmiarem kół i przełożyć amortyzator a stary rower sprzedać z fabrycznym... Sam już nie wiem.

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podobnego Hexagona wpakowałem Suntour Epixon i nagle zrobił się z tego zupełnie inny rower. Ewentualnie taniej masz Raidona i XCR-Air. Inna rzecz, że skala zaczyna się od coś koło 60kg ale i tak będzie działać nieporównywalnie lepiej, a z czasem choćby nie chciał to i tak przytyje.
Tylko, że tam jest prosta rura 1i1/8 i w przysżłości nie przełożysz tego do nowego roweru gdzie już powinien być taper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

około roku temu, może 1,5 roku temu stanąłem przed tym samym dylematem. Doszedłem do wniosku, po radach itp. że zakupię synowi Epixon-a bodajże TR.

Dziecko 11 letnie, ok 40 kg, taki epixon posłuży mu na lata, a jak rower zmienię to przełożę do kolejnego.

Nic bardziej mylnego, jazda po okolicznym lesie, korzeniach, budowanie z kolegami skoczni z desek - ok 15-20 cm wysokości wyskoku, zrobiło swoje.

Amor wytrzymał ok 3-4 miesięcy.  Amor został sprzedany, i zakupiłem jak pamiętam za 800 zł FOX-a używany, od razu wysłałem do serwisu, minął już sezon, zaczyna się kolejny, amor tak samo jeżdżony jak poprzedni, a może jeszcze bardziej - syn starszy, odważniejszy i cięższy - żadnych negatywnych odczuć.

Nie mówię że epixon jest zły, może trafiłem na taki model/wadliwą sztukę - nie będę tutaj się rozpisywał o szczegółach zakupu, doradztwu itp. - nie w tym rzecz.

Raczej chcę zaznaczyć że dzieci są najlepszymi testerami, nie ogranicza ich nic, tylko granica wyobraźni, więc nie wychodził bym z założenia że kupię coś ciut gorszego bo to przecież dziecko więc pewnie amor wytrzyma....

Powyższa wypowiedź nie ma na celu krytykowania wyrobów santuor-a, po prostu opisuje swój przypadek, i nie zamierzam wywoływać wojny z osobami którzy używają epixon-y, nie taki mój cel.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Marcin_321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sznib napisał:

Przełoży, kwestia odpowiednich sterów.

Znaczy się da radę wykorzystać amor z rurą 1 1/8" do przyszłego roweu z rurą tapered?

 

Teraz, Marcin_321 napisał:

zakupiłem jak pamiętam za 800 zł FOX-a używany,

A jaki to model udało Ci się kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
13 minut temu, dbsto3 napisał:

Znaczy się da radę wykorzystać amor z rurą 1 1/8" do przyszłego roweu z rurą tapered?

Nie z rurą, a główką tapered, i tak, da się. Np. stosujac taką redukcję:

http://allegro.pl/redukcja-do-sterow-neco-tapered-1-5-na-1-1-8-i7100646308.html

Duklanie to by trzeba wiedzieć jakie stery będą w nowej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja kupiłem FOX 32 CTD - biały, od razu zmniejszyłem skok do 80 mm - jako że chciałem trochę geometrię do wzrostu syna od razu obniżyć - niżej główka ramy.

Kupić, zrobić oględziny zew. czy nie obity, nie uszkodzony, do serwisu oddać na przegląd, wymianę oleju itp ([reklama-bez-zgody] - Wrocław - polecam).

 

 

Edytowane przez Marcin_321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...