Skocz do zawartości

[Shimano RD-FT55] regulacja odległości zębatki od kasety


stagraczynski

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, seraph napisał:

Nie da się regulować. To jest tak do bólu prosta przerzutka, że nie ma takiej opcji.

czyli co mam zrobić jak bez linki przerzutkę wyreguluję góra dół a jak następnie założę linkę to mi na najwyższą zębatkę łańcuch nie wchodzi bo małe koło z przerzutki zahacza o największą zębatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

A zamontowałeś już przerzutkę, założyłes lańcuch i linkę i kółko przerzutki haczy o największą zębatke?

wymieniałem przerzutkę na nową bo stara się uszkodziła. łańcucha i linki nie ruszałem.(odkręciłem mało kółko w przerzutce aby założyć łańcuch) 

potem wyregulowałem śrubkami 'H' i 'L", założyłem linkę i wyregulowałem zmiane nakrętką przy lince. i na największą zębatkę przerzutka nie wchodzi bo małe kółko haczy o dużą zębatkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolnobieg 14-28?

RD-FT55-SS - przerzutka tylna 6/7 rzędowa z krótkim wózkiem. Przeznaczona do 1 rzędowych mechanizmów korbowych. Linka przerzutki prowadzona jest na kółku, dostępna regulacja naciągu. Obsługuje zestawienia przełożeń 11-28T. Model mocowany jest do ramy za pomocą śruby imbusowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz do sprawdzenia, to poprawność poprowadzenia łańcucha przez kółka przerzutki.
Druga, to długość łańcucha. Jeżeli jest zapas, to sugerowałbym skrócić, tylko najpierw na sucho bez rozkuwania, żeby zobaczyć czy pomoże i ile trzeba ogniw wyjąć. Kiedyś montowałem nietypowy zestaw zębatek i właśnie dopiero odpowiednia długość łańcucha oddaliła odpowiednio kółka przerzutki od kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...