Skocz do zawartości

[stery] Luz na sterach zintegrowancyh


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem, w mojej szosie BMC ALR01 - nie mogę usunąć luzu na sterach. Przebieg ok 1500 km, łożyska chodzą świetnie, miski wyglądają idealnie, rura sterowa (karbon) jest ok, ale po jednym treningu luz jest na ok 1mm, a po rozłożeniu i skręceniu trochę mniejszy, ale ciągle wyczuwalny.

Czy ktoś miał taki przypadek i wie jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie, nie ma luzu. Po złożeniu luz jest na górnym. Obrączka kontrująca (ta przecięta), nie wchodzi na równo z łożyskiem, ale nie wygląda tak, jakby powinna wchodzić głęboko. Podkładka z uszczelką wchodzi na górę bez problemu nie zostawiając szpary nad główką ramy. Ot zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrVoodoo napisał:

Obrączka kontrująca (ta przecięta), nie wchodzi na równo z łożyskiem, ale nie wygląda tak, jakby powinna wchodzić głęboko.

To akurat jest ok, pierścień centrujący powinien wystawać lekko ponad łożysko.

Sprawdź to co napisał kolega + ekspander czy wszystko z nim jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze taka niespodzianka jak ja miałem z sterami Accent, problem był z pierścieniem centrującym. Wymiana na inny, dużo głębszy poprawiła mocno sytuację. Bez tego miałem problem podobny do Twojego, cały czas czułem lekki luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...