Skocz do zawartości

[Szprychy] Długość szprych zaplot kola


thekowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chcialbym zaplesc kolo na 3 X  mam problem z doborem długości  szprych moje obrecze to TD SWISS 533D 29    . Teraz jak obliczyc długość  szprych jakoes podpowiedzi? szukalem wymiary Past zeby wpisac je w kalkulator niestety  albo slabo szukalem albo przeoczylem . Pomoze ktoś?

  • Modele piast: tył D042SB, przód NT-D041  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie !!! Postaram sie jakos to obliczyc . Moj Mechanik  nieprzyjemie kol do zaplotu w trakcie sezonu... 

Dzieki wielkie !!! Postaram sie jakos to obliczyc . Moj Mechanik  nieprzyjemie kol do zaplotu w trakcie sezonu... 

A powiesz mi jak to sie przelicza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piasty tył FDL=FTF/2+offset natomiast FDR=FTF/2-offset. Dla przodu jest podobnie tylko tam offset trzeba podstawić ze znakiem -. W każdym razie przeanalizuj sobie obrazki jak to podaje DT i jak N to się przekonasz czy się nie pomyliłem ;) Ostatnio zaplot z użyciem piast innych niż DT robiłem przed wejściem PL do UE ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu sobie krzywdę robisz i do obręczy DT korzystasz z kalkulatora sapima zamiast DT (w którym nie musisz znać wymiarów obręczy bo kalkulator je zna (piast też ale DT only))? Poza tym gdybyś popatrzył na rysunki to byś wiedział, że to co sapim nazywa Kb i Ka to w przypadku DT jest prawie tożsame z FDL i FDR i można to łatwo obliczyć z wymiarów podawanych przez N.

A swoją drogą jakiego kleju chcesz użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Użyj kalkulatora ze strony DT Swiss. Obręcz wybierzesz z listy a piastę opiszesz wymaganymi wymiarami. Czemu nie zleciłes zaplotu u profesjonalnego kołodzieja? W cenie komponentów miałbyś mistrzowsko zaplecione koło z gwarancją i często z darmowym centrowaniem przez wiele lat. Masz chociaż jakieś narzędzia żeby to dobrze zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...