Skocz do zawartości

[Wymiana napedu] wolnobieg na kaseta


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie wymienić wolnobieg 6 rządowy na kasetę 7rzedowa wiec koło do wymiany. Teraz postanowiłem zamiast hg 200 wziąć hg41. Mam nadzieję że warto taka wziąć. A jaka manetke do tego dołożyć zwykła taka za 25 zł z 7 przelozeniami czy lepsza za około 60 zł altusa? I jeszcze jedno więcej przełożeń da mi większą prędkość i łatwiejszy podjazd pod większe górki? Największy blat z przodu ma 48 zębów. Czekam na jakąś pomoc. A zmiana dlatego że nie doczytałem i zabrałem się za naprawę bez wcześniejszej wiedzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz koła z bębenkiem pod kasetę 7rz.W przyszłości nic innego nie włożysz.Weź coś z 8/9 Jeśli weźmiesz z bębenkiem na 8,to od razu masz 9 i 10.Jeśli do tej pory używałeś największego blatu w korbie i najmniejszej koronki w wolnobiegu i miałeś jeszcze zapas w nogach,to kaseta da Ci teoretycznie większą prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym kole nowym pisze 8/9 więc chyba ok będzie ale nie wiem czy do tej ramy wejdzie więcej niż 7 będę w sklepie sprubuje 8 wrzucić jak się da. A odnośnie kasety hg 200 a hg 41 to jest różnica jakas lepsza będzie? Tak przy tym ułożeniu miałem zapas w nogach jak dla mnie 3x6 jest za mało 7/8 będzie ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Thomass13 napisał:

jak dla mnie 3x6 jest za mało 7/8 będzie ok 

To nie ilość biegów umożliwi Ci szybszą jazdę,tylko wielkość koronek na kasecie.Obecnie masz wolnobieg,więc najmniejsza / najszybsza koronka to 13 lub 14,W kasecie najmniejsza może być 11.Więc teoretycznie kaseta 6rz będzie szybsza,mimo ze masz tyle samo biegów.Natomiast jeśli chcesz mieć lżej  na podjazdach,to musisz mieć kasetę większą niż 28 zębów na największej koronce,bo zapewne tyle masz obecnie w wolnobiegu.Ale podaj model tylnej przerzutki żeby sprawdzić czy ogarnie taka zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak w sklepie mi zmierzyli rozstaw czy koło na kasete podejdzie i podejdzie. Sprawdzili czy kaseta obsłuzy tylna przerzutke da radę. Zostały więc nastepujące rzeczy zakupione:

- koło 26" na kasetę 8/9 z mozliwościa rozbudowy jak w sumie dobrze poradziliście bo chcieli mi w sklepie dac pod kaste 7 rzedowa tylko :))

- kaseta hg41 rzędów 7

- opaska na koło pod detke do wnetrza obręczy, linka nowa do przerzutki

- klucz do kasety

Do tej kasety potrzebuję podkładki dodatkowo żeby kaseta grała z biegami tak mi doradzono w sklepie dodatkowo jutro mam jechac jeszcze raz i dostac takie podkładki. A teraz chciałem zakupic jakas fajna przerzutke do przełączania poszczególnych przełożeń i nasunał mi sie ten o to model czy jest on wart zakupu?

http://allegro.pl/36231-manetka-altus-sl-m310-shimano-czarna-7-rz-i7173681405.html

ewentualnie cos innego a sprawdzonego macie w podobnej cenie.

 

 

kaseta_hg_41_(1).JPG

Klucz_do_kasety.JPG

Koło_na_8,9.JPG

Koło_z_piasta_joy_tech_pod_kasete_8,9.JPG

Linka_do_przerzutki_i_opaska_do_koła.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdecydowałeś się pakować kasę w stary rower na stalowej ramie i to kupować tylko nowe rzeczy to trzeba było brać minimum porządne nie najtańsze. Koło na piascie Shimano a kasetę osemkę jak i manetkę osemkę. 

Ładujesz kupę kasy trochę bez sensu. To moje zdanie. Tu masz przykład co możesz mieć za kilka stowek.

https://www.olx.pl/oferta/rower-american-eagle-shimano-deore-lx-krakow-skawina-CID767-IDojv28.html#4f2befd1e3

Modernizujac swój nigdy nawet nie zblizysz sie do poziomu roweru tego z linka ( no chyba że od zera zaczniesz skladac co wyjdzie za drogo itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął koła lepsze ale przy moim szaleństwie takie w sumie jak na razie wystarcza. Piaste mozna zmienić widziałem takowe same piasty. Ale lepiej juz lepiej nie kombinuje. Widziałem i koła za300 - 500 zł, 26" (sztuka) ale to dla mnie zbyt drogo. Te czesci co teraz montuje kiedys pójda do innej ramy jak na razie w tej beda.  Jedno nie wiedziałem że kaseta jest o połowe lzejsza od tego wolnobiegu co mam. Koło jest przystosowane pod rozbudowe kasety 8/9. Bo kiedys jednak bede chciał wymienic rame. A teraz postanowiłem złozyć na takim czyms. W sumie rower z tym co dałem nie opłaca sie sprzedawac i wogole rowery uzywane nie jest łatwo sprzedac lepiej przełozyc do innej lub nowej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś koło z bębenkiem  8/9/10  a ładujesz kasetę 7rz i  jakieś podkładki imo bez sensu. Kółko to trzeba było wziąć na piaście Shimano, pomijając już obręcz.

Co do przełożenia 48 na korbie i 11 na kasecie i tak tego nie wykorzystasz w codziennej jeździe po płaskim terenie, no chyba ze lubisz dokręcić na maksa z górki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra załozona kaseta. Jednak [podkładka która dałem jest zbawienna podczas regulacji przerzutek 2 razy spadła miedzy kasete a szprychy bez problemu wyciągnałem łańcuch bez żadnego ocierania szprych i to jest plus. Teraz przełożenia i ich ilośc zadowala mnie w 100 %. Jesli chodzi o piasty zawsze mozna przeplec koło i kupic inne żaden problem jak na razie jeżdze na tym co mam. Ma byc rekraacyjnie tak po 30 km jak dzis zrobiłem sobie mała rundke :) Jeszcze pytanie co jaki czas średnio wymagaja regulacji przerzutki w rowerze bo po 3 miesiacach widziałem że na wolnobiegu cos delikatnie 3-ci sie rozlegulował i wymagał by delikatnej korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...