Skocz do zawartości

[Odblaski] Odblaski na koła


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może nic takiego o co chce zapytać. Posiadałem jeszcze ostatnio odblaski załozone na koła ale wyczytałem że wcale to akcesorium az tak nie jest potrzebne w rowerze. Poza tym spowoduje że szprychy sie moga poluzowac i koło delikatnie skrzywic. Po za tym z czasem moze taki odblask peknąc i dopiero dziadostwa narobić. Jesli nie jest to jakis wymóg rowerowy wole jeździc bez a oświetlenie przód i tył posiadam. Osłonki miedzy wolnobiegiem a szprychami nie posiadam bo to dopiero beznadziejnie wyglada miałem tego przykład wczesniej jak jeszcze człowiek sie wogole nie orientował i uwazał że taka osłonka to dobra rzecz. Jakoś od jesieni jeżdze i ani razu łańcuch tam mi nie spadł. Jak bym kupił nowy rower na dzień dobry taka osłonka idzie do likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam założone po 5 odblasków na koło: srebrne, patyczkowe odblaski na szprychy. Nie przeszkadzają, o dziwo nie spadają przy normalnej jeździe. Jeżdże tak prawie 3 lata i nie zgubiłem żadnego, chociaż przy upadku na rowerze lub wkręceniu się jakiś patyków w lesie potrafią się odpiąć ze szprych. 
Dobrze się prezentują przy ich oświetleniu i są bardzo dobrze widoczne mimo nie dużych rozmiarów.
Z tym, że ja używam roweru do jazdy wszędzie i na codzień, nie tylko do jazdy w terenie, w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13

Witaj co do tego czy "krzywią szprychy" to nie wiem, ale widzę rowery które je posiadają i jakoś się to trzyma bez kłopotów. Podstawowym zadaniem takiego odblasku jest zwiększenie twojej widoczności, sam osobiście używam opon z paskiem odblaskowym. Jeśli odblaski plastikowe przeszkadzają, to może wymień je na Odblaski w kształcie pałeczek, srebrnych na szprychy, czasami mają je w Lidlu. Wiem że posiadasz oświetlenie w rowerze, ale sam miałem dwa przypadki, w których podczas jazdy tylna lampka się zepsuła (zaśniedziały styki), a przednia wyleciała z mocowania i rozbiła się o asfalt. Dlatego dodatkowo z przodu i ztyłu mam odblaski + folię odblaskową, ewentualnie widziałem też rowery które mają opaski odblaskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co do odblasków na szprychy i obaw o koło, to Shimano oficjalnie aprobowało niektóre odblaski np. na koła Dura Ace, CatEye RR-550 takie wąskie długaśne z osobnymi uchwytami "klipsami" na końcach (pewnie są nowsze modele).

Rurki na szprychy są fajne, choć już parę zgubiliśmy. Markowe rurki (z grupy 3M Scotchlite) są drogie, kolejne zamówiłem na próbę u Chińczyka (przez amazon.de).

Widzialność dojeżdżającego do przejścia/przejazdu roweru na oponach z bocznymi paskami odblaskowymi jest o niebo o lepsza (łatwo się o tym przekonać jako kierowca auta), chyba chciałbym żeby UE wymusiła odblaskowe opony na dostawcach (bo niektóre modele opon trudno kupić w wersji reflex).

Doświadczony ostatnio stuknięciem mnie przez auto wyjeżdżające z parkingu, dołożę na koła/szprychy dodatkowe lampki LED, w rodzaju CatEye Orbit, NiteIze SpokeLit lub podobne (może polecicie jakiś dobry model od Chińczyka?).

PYTANIE co do folii odblaskowych:

Czy w razie potrzeby (np. chęci sprzedaży roweru) folia samoprzylepna da się bezinwazyjnie usunąć z roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...